czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 4 marca 2015
  • 26 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 8547

Święto Karpia Polskiego w Kaniowie

Rano Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki, w południe wręczanie nagród i poczęstunek dla uczestników zawodów, a po południu programem dla dzieci w wykonaniu DJ MIKI rozpoczęła się na terenach rekreacyjnych w Kaniowie wspólna zabawa dla mieszkańców naszej gminy i gości z okolicznych miejscowości ... i nie tylko, bo np. licytację piłki z autografem Łukasza Piszczka na rzecz Stowarzyszenia "Z sercem na dłoni" wygrał mieszkaniec Rybnika, stąd wiadomo, że bawili się w Kaniowie mieszkańcy bardziej odległych miejscowości.

Reklama

Zawody wędkarskie na Święto Karpia - 22.08.2015 · fot. Jerzy Zużałek


DJ MIKI potrafi rozkręcić każdą imprezę. Zaoferował dzieciakom piosenki proste, rytmiczne i łatwe do powtórzenia nawet przez tych najmłodszych i zupełnie malutkich. Zabawna małpka rozśmieszała ze sceny każdego smutasa, uczyła śpiewać i tańczyć każde dziecko. A dzieciaki chętnie włączały się do zabawy, śpiewały razem z nią i tańczyły pod sceną.

Po programie dla dzieci, pełniący rolę gospodarza, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie, Grzegorz Boboń zaprosił na scenę grupę Redlin. Muzyka to ich żywioł, a są tak energetyczni, że od początku potrafili nawiązać i cały czas utrzymywali doskonały kontakt z publicznością, dzieląc się z nią przyjemnością, jaką sprawia muzyka. Roztańczeni muzycy i charyzmatyczny, hipnotyzujący głosem i osobowością wokalista kreowali na scenie muzyczno - taneczne folkowo - rockowe show, które ujęło uczestników Święta karpia i pozostawiło niezatarte przeżycia muzyczne. Całości dopełniał naturalny wdzięk i niewymuszona kultura osobista muzyków. Było czego słuchać i było co oglądać. Oczywiście nie
obyło się bez bisów.

Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 22.08.2015 · fot. Jerzy Zużałek


Po występie zespołu Redlin, Grzegorz Boboń zaprosił na scenę I wicewojewodę śląskiego Mirosława Szemlę, wójta Artura Beniowskiego, radnego powiatowego Jana Stanclika, przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Stanclika, sołtysa Marka Pękalę oraz szefów Stowarzyszenia Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski": prezesa Romana Sasa i wiceprezesów - Dominika Malinowskiego i Jana Adamca. Oprócz okolicznościowych przemówień, wójt Artur Beniowski wypowiedział słowa: "XV Jubileuszowe Święto Karpia uważam za otwarte" i w ten sposób nastąpiło uroczyste otwarcie tej imprezy.

Zgodnie z programem odbyło się również wręczenie nagród i wyróżnień. Na scenę poproszono najpierw zwycięzców zawodów wędkarskich i radny powiatowy Jan Stanclik wręczył w imieniu starosty bielskiego statuetki Panom: Jerzy Bochniewicz, Rafał Olek, Damian Gawor, a następnie wręczono statuetki ufundowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie dla instytucji, które pomogły w powstaniu Stowarzyszenia: Starostwu powiatowemu, Urzędowi gminy Bestwina, LKS Przełom Kaniów, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie oraz Klubowi Kibica przy LKS Przełom Kaniów.

Posiadająca swoje stoisko firma Autotest z Czechowic-Dziedzic przeprowadziła konkurs i osobom, które udzielały poprawnych odpowiedzi na zadawane ze sceny pytania wręczała kupony uprawniające do bezpłatnych przeglądów swoich pojazdów.

Kolejno na scenie pojawiło się Śląskie Trio Piotra Szefera. Jest to zespół kabaretowo - rozrywkowy, który od początku swojego istnienia, poprzez piosenki i kawały w języku śląskim niesie ludziom śmiech, radość oraz kultywuje kulturę Śląska. Dzięki strojom regionalnym, śpiewaniu oraz używania gwary podczas swoich występów prezentuje wyjątkowy charakter śląskiego regionu. Piosenki, których słowa w większości były znane słuchaczom kaniowskiej imprezy i opowiadane ze sceny wice rozbawiały znakomicie bardzo licznie zgromadzoną już o tej porze publiczność. Bez przerwy oblegane były stoiska gastronomiczne, dmuchańce i eurobangy, nie zabrakło cukrowej waty, dzieci mogły pojeździć na kucyku. Wolontariusze Stowarzyszenia "Z sercem na dłoni" malowali dzieciom buzie oraz przygotowali loterię fantową, gdzie główną nagrodą był rower ufundowany przez Stowarzyszenie Wędkarskie "Kaniowski Karp Królewski".

Po występie Śląskiego Tri Piotra Szefera, w trakcie przerwy, kiedy do swoich występów przygotowywał się zespół Puls, odbyła się licytacja szalika klubowego Ruchu Chorzów i piłki z autografem Łukasza Piszczka. Licytacja odbywała się pod hasłem "Stowarzyszenie Stowarzyszeniu", ponieważ dochód z niej, organizator Święta Karpia, Stowarzyszenie Wędkarskie "Kaniowski Karp Królewski" przekazał Stowarzyszeniu " Z sercem na dłoni".

Zwieńczeniem imprezy był pokaz sztucznych ogni. Ten pokaz to również zasługa Stowarzyszenie Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski", za co należą mu się i brawa i podziękowania. Po pokazie w dalszym ciągu trwała zabawa taneczna z udziałem zespołu Puls. Pogoda dopisywała, więc nic nie stało na przeszkodzie, by bawić się do białego rana i tak też się stało.

danielek2002

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.