czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 17 lutego 2006
  • wyświetleń: 2705

Trwa Karnawałowy Ogródek Teatralny

Reklama

Trwa Karnawałowy Ogródek Teatralny. Miejski Dom Kultury przygotował coś naprawdę wyjątkowego. W programie same rarytasy i znane nazwiska. Przykładem niech będzie Tomasz Schimscheiner, Kuba Sienkiewicz czy Krzysztof Kowalewski.

Bilety są w cenie od 15 do 35zł. Poniżej program Karnawałowego Ogródka Teatralnego.

A.O. / czecho.pl

----------------

18 luty godz. 17.00
Scena pod Ratuszem (Kraków) - Mąż mojej żony; występują: Andrzej Franczyk i Jacek Strama. Nagroda za role męskie i reżyserię (dla Tomasza Obary) na IX Festiwalu Komedii TALIA 2005 w Tarnowie.

To dość niezwykłe zdarzenia, kiedy mężczyzna spotyka męża swojej żony. Trudno sprostać takiej sytuacji na trzeźwo. Wraz z ilością wychylanych kieliszków panowie, którym rzecz taka właśnie się zdarzyła, z zacietrzewionych wrogów stają się swoimi powiernikami. Przechodzą od bladej wściekłości do melancholijnych zwierzeń. Choć dzieli ich status społeczny, to łączą intymne problemy, dotyczące w końcu tej samej kobiety. Znakomite dialogi, dowcip, życiowa mądrość i koncertowa gra duetu aktorskiego dopełniają tę intrygę rodem niemal z kroniki kryminalnej.


18 luty ok. godz. 20.30
Zwierzenia pornogwiazdy; występują: Katarzyna Nowak, Tomasz Schimscheiner

Kolejna sztuka autora znanego krakowskiej publiczności ze sztuki: „Sex,Prochy,Rock&Roll”. Tym razem rozprawia się on z problemem reality-show, zadomowionym już w Polsce dzięki takim programom, jak Big Brother, Agent,Bar czy Dwa Światy. Bohater-dotąd zwykły, anonimowy człowiek-nagle staje się medialną gwiazdą za cenę sprzedaży swojej intymności. Gorący temat, mocne teksty! W roli głównej znakomity aktor, gwiazda serialu „Na Wspólnej” – Tomasz Schimscheiner.


19 luty godz.16.00
Teatr Scena STU (Kraków) - Aj waj! czyli historie z cynamonem...
Grupa Rafała Kmity; występują m.in. Sonia Bohosiewicz, Tadeusz Kwinta, Andrzej Róg. W rankingu „Rzeczpospolitej” spektakl uznany za jedno z czterech naważniejszych wydarzeń teatralnych roku 2005.

Przez sto minut bawiłem się w wypełnionej szczelnie sali STU podawanym z wdziękiem humorem-sytuacyjnym, ,słownym, muzycznym... (Kmita) pokazał literacki smak, poczucie humoru i fenomenalną zdolność-jak na człowieka, który wyszedł z kabaretu, przystało-puentowania scen. Niektóre puenty aż giną-przykryte zwielokrotnionym śmiechem.....

Dziennik Polski


Grupa Rafała Kmity przez 10 lat swego istnienia przeszła drogę od estrady kabaretowej do teatralnej sceny. Fenomen tej formacji polega na umiejętnym wykorzystaniu odmiennych doświadczeń i prezentowaniu zaskakująco różnych programów, które zawsze łączy jedno-dobra zabawa.

Tym razem zapraszamy w fascynującą, komediową podróż w świat żydowskiej kultury. Charakterystyczne postacie rabina, handlarza czy swata przenoszą nas w czas galicyjskich miasteczek, a niezwykle ekspresyjna muzyka i wibrujący taniec sprawiają, że spektakl można śmiało nazwać....cymesowym musicalem!


24 luty godz. 20.00 Wieczór muzyczno – kabaretowy - Piosenki ilustrowane - koncert Kuby Sienkiewicza, Kabaret Statyw


25 luty godz. 16.30 Radiowy Teatr na Żywo w Jedynce - Kocham Pana, Panie Sułku; reż. Janusz Kukuła, występują: Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Adam Ferency, przy fortepianie Marian Szałkowski.

Przedstawienie oparte jest na tekstach Jacka Janczarskiego - jednego z najbardziej cenionych satyryków, którego opowieści o pani Elizie i Panu Sułku oraz ciągle towarzyszącym im Gajowym Marusze są dla tysięcy widzów opowieściami kultowymi.

Pan Sułek - nieco przerośnięty uczeń, megaloman i łgarz, niepozbawiony jednak nieodpartego uroku. Pani Eliza - dziewica w starszym wieku, bez pamięci i bezkrytycznie w Nim zakochana, znosząca nieustanne obelgi i nieuprzejmości, zawsze gotowa do pomocy i dająca dowody swego przywiązania, co jednak nie bardzo wzrusza pana Sułka.

Pan Sułek i Panie Eliza od zawsze są kojarzeni z parą wspaniałych aktorów- Martą Lipińską i Krzysztofem Kowalewskim, dzięki którym postaci te stały się bohaterami z krwi i kości, z ich charakterystycznymi głosami i powierzchownością... Nad wszystkim czuwa z dystansem i ironią Gajowy Marucha oraz Narrator w osobie Adama Ferencego. A Publiczność ma zapewnioną świetną zabawę w teatr.26 luty godz. 16.00 Teatr STUDIO (Warszawa) - Filozofia po góralsku wg ks. Józefa Tischnera; reż. i wykonanie Irena Jun, Wiesław Komasa. W rankingu „Rzeczpospolitej” spektakl uznany za jedno z czterech naważniejszych wydarzeń teatralnych roku 2005.


24-26 luty I Ogólnopolski Festiwal Wywodzących ze słowa
Do udziału w konkursie zaproszeni zostali laureaci ogólnopolskich konkursów recytatorskich z całego kraju. Podczas Festiwalu każdy z nich pokaże dwie etiudy – jedną tę zgłoszoną do konkursu i drugą – wymyśloną i stworzoną podczas konkursu, na temat zadany przez jurorów.

Uczestnicy będą więc musieli wykazać się zdolnością improwizacji, kreatywnością i poczuciem humoru, a ich zmagania z pewnością będą dla widzów okazją do nauki, wzruszeń i dobrej zabawy. Wszystkie występy oceniane będą przez jurorów jawnie.

Koncerty konkursowe odbywać się będą na scenie MDK
24.02 – Koncert I - „wywiedzone ze słowa” - 16.00 – 18.00
25.02 – Koncert II - „wywiedzione ze słowa” - 10.00 - 14.00
Koncert III - „wywiedzione ze słoja” - od 20.00

mdk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.