czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 8 września 2016
  • 9 września 2016
  • wyświetleń: 915

Zespół Pustki zagra koncert w bielskim Klubie Miasto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj

Za nami:

Zespół Pustki wystąpi w Bielsku-Białej po raz pierwszy od wielu lat. W najbliższy piątek, 9 września o godzinie 20.00 grupa wystąpi w bielskim Klubie Miasto.

Pustki istnieją już od 17 lat ! Zespół został założony w sierpniu 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą przez gitarzystę Radka Łukasiewicza i śpiewającego basistę Janka Piętkę. Nazwę zaczerpnęli od komórki, zwanej "pustkami", w której odbywały się pierwsze próby formacji. Pierwszy album „Studio” został nagrany pod koniec 2000 roku, kolejna wielowątkowa, eklektyczna płyta "8 Ohm", na którym oprócz standardowego rockowego instrumentarium można było usłyszeć dźwięki saksofonu, skrzypiec, fisharmonii i wibrafonu powstał w 2004 roku, lecz dopiero trzecia płyta Pustek Do mi no, dzięki przebojowym piosenkom takim jak "Telefon do przyjaciela", "Tchu mi brak", czy "Słabość chwilowa" zdobyła dużą popularność, której ukoronowaniem był świetnie przyjęty koncert w ramach Open'er Festival w Gdyni 2006.Rok 2007 to zupełnie nowe otwarcie, funkcję głównego wokalu przejęła Barbara Wrońska, a w kolejnym roku ukazała się czwarta płyta grupy zatytułowana "Koniec kryzysu". Okazała się przełomem w karierze zespołu, zdobywając jeszcze większą popularność niż jej poprzedniczka. Zespół został nominowany do wielu prestiżowych nagród, takich jak Paszport Polityki czy Fryderyk. Radiowa Trójka oraz popkulturowe pismo Pulp uznały Pustki za zespół roku a "Koniec kryzysu" za album roku 2008. Kolejne doskonale przyjęte albumy, które ugruntowały pozycję zespołu to "Kalambury" z 2009 roku, Safari z 2014 roku i najnowszy album „Wydawało się”, który ukazał się w ubiegłym roku.Miasto to nowe miejsce na mapie Bielska-Białej. To klub z prawdziwego zdarzenia, który integruje młodych ludzi w ramach wielu przedsięwzięć, imprez i koncertów zarówno gwiazd polskiej sceny muzycznej, jak i muzyków tworzących i działających w lokalnym środowisku muzycznym. Na Placu Mickiewicza nie brakuje również okazji do interesujących spotkań, dyskusji i rozmów.


Bilety do nabycia w klubie w przedsprzedaży w cenie 20 złotych oraz w dniu koncertu.

Klub Miasto

43-200 Bielsko-Biała
ul. Plac Mickiewicza 2

tel. 33 822 18 41Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub Miasto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj