czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 7 października 2016
  • wyświetleń: 1027

Kaliber 44 po 15 latach ponownie zagra w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj

Za nami:

Kaliber 44 to legenda polskiej sceny hiphopowej. Każdy ktokolwiek miał do czynienia z polskim rapem musi prędzej czy później zetknąć się z ich twórczością. Kaliber 44 już w najbliższy piątek wystąpi w Bielsku-Białej w Klubie Miasto.

ReklamaAbradab i Joka mówią: "Mimo, że chwilę nas nie było, zaczynamy tam, gdzie skończyliśmy. To album dla naszych wiernych fanów, zrobiony w taki sposób, w jaki my czujemy i rozumiemy hip-hop.”

Kaliber44 to prawdziwa legenda polskiego hip-hopu. To zespół, który wyznaczał muzyczne trendy i kierunki dla całej rodzimej sceny tego gatunku. Liderem kapeli był nieżyjący już Piotr "Magik" Łuszcz. Ich pierwszy i chyba najbardziej kultowy utwór - „Do boju Zakon Marii” - pojawił się na składance hip-hopowej SP Records już w 1995 roku. Rok później ukazała się pierwsza płyta zespołu „Księga Tajemnicza. Prolog”, która odniosła wielki sukces. Za kilka dni obchodzić będziemy 20 rocznice ukazania się tego albumu.

Następny krążek grupy, zatytułowany „W 63 minuty dookoła świata”, został wydany w 1998 roku. Raperzy zdecydowanie odeszli w nim od granego wcześnie psycho rapu, na rzecz większej zabawy słowem i utworów o bardziej humorystycznym zabarwieniu. Mimo to drugi album zespołu również, był jedną z najlepiej sprzedających się płyt hip-hopowych w Polsce. Po nagraniu tego wydawnictwa, ze składu odszedł Magik i wraz z Rahimem założył projekt o nazwie Paktofonika. W 2000 roku Magik popełnił samobójstwo.W maju 2000 roku ukazała się trzecia płyta Kalibra - „3:44”. Album promowany był przez utwór ,,Konfrontacje''. Zespół po raz kolejny zmienił styl i tym razem na krążku pojawiły się utwory bardziej komercyjne, wyraźnie nawiązujące do twórczości raperów amerykańskich.

Prawie 16 lat trzeba było czekać na premierowe nagrania pionierskiej ekipy ze Śląska. W hip-hopie to całe wieki. W ciągu tego czasu polska scena rapowa zmieniła się nie do poznania, wychodząc z podziemia wprost do głównego nurtu.

Kaliber 44 tworzony jest teraz przez braci Abradaba i Jokę. Dobiegające czterdziestki rodzeństwo świadomie nagrało album bezpretensjonalny i staroświecki (młodzież powiedziałaby: oldschoolowy). Bo pomimo wyraźnych odwołań do chwalebnej przeszłości, "Ułamek tarcia" - czwarty album Kalibra - to rzecz na wskroś nowoczesna.

Zapraszamy na piątkowy koncert do Klubu Miasto. Bilety są w cenie 40 zł przedsprzedaż i 50 zł w dniu koncertu. Klub przygotował specjalną pule biletów, które będą dostępne w dniu koncertu na wejściu.

Klub Miasto

43-200 Bielsko-Biała
ul. Plac Mickiewicza 2

tel. 33 822 18 41ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub Miasto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj