czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 22 listopada 2016
  • 25 listopada 2016
  • wyświetleń: 1150

BAiKA Piotra Banacha zagra w piątek w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj

Za nami:

W piątek, 25 listopada w bielskim Klubie Miasto wystąpi Baika, zespół Piotra Banacha. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 zł, a w dniu koncertu - 25 zł.

ReklamaPiotr Banach to założyciel i lider zespołów Hey (w latach 1992-99), Indios Bravos, Ludzie Mili, Dum Dum, a także muzyk wielu szczecińskich zespołów, między innymi grupy Kolaboranci, pomysłodawca i główny kompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej "Puk, puk" oraz producent, autor tekstów i multiinstrumentalista.

W 2015 roku Piotr Banach obchodził 35-lecie swojej działalności scenicznej i pracy twórczej wraz z jubileuszem 50 urodzin. Zaczął również pracować nad kolejną solową płytą. Wówczas, po jednym z plenerowych koncertów Indios Bravos, postanowił przysłuchać się innym, występującym artystom. Tak właśnie na swojej drodze spotkał Kafi - Katarzynę Sondej, młodą, ekspresyjną i utalentowaną wokalistkę zespołu StandBY. Ich współpraca bardzo szybko przyniosła pierwsze owoce. Pod koniec 2015 roku posiadali już materiał, który pozwoliłby na nagranie wspólnej płyty. Natomiast debiutancka piosenka „Jeśli tylko to będzie możliwe” zaczęła rozbrzmiewać w wielu rozgłośniach radiowych gdzie zaczęła zdobywać coraz większą rzeszę fanów (aktualnie można na nią głosować m.in. w Liście Przebojów Programu 3).Niedawno minął pierwszy rok działalności zespołu. Jak piszą sami o sobie: "Świętujemy i podsumowujemy, zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów w tym kilka festiwalowych i radiowych, stworzyliśmy około 30 piosenek, wydaliśmy płytę, która świetnie się nam rozchodzi (jesteśmy w przededniu zamówienia dodruku), spotkaliśmy wielu życzliwych nam ludzi, którzy wspierają nas w tym, co robimy i którym za to bardzo dziękujemy, przejechaliśmy bezpiecznie tysiące kilometrów i świetnie się bawiliśmy. Dziękujemy Wam bardzo za ten wspólnie spędzony rok, i życzymy sobie tradycyjnie 100 kolejnych."

Klub Miasto

43-200 Bielsko-Biała
ul. Plac Mickiewicza 2

tel. 33 822 18 41Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Klub Miasto

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Klub Miasto" podaj