czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 8 maja 2018
  • 10 maja 2018
  • wyświetleń: 8234

National Theater w Londynie: Makbet do zobaczenia w Kinie Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

"Makbet" to najbardziej intensywna i przerażająca tragedia Szekspira wyreżyserowana przez Rufusa Norrisa (Opera za trzy grosze). Spektakl z cyklu "National Theatre Live" odbędzie się w czwartek, 10 maja o godzinie 20.00.

KonkursRory Kinnear (Mackie Majcher w Operze za trzy grosze) gra owładniętego fatalnym pędem ku władzy Makbeta. Anne-Marie Duff (Shameless) wciela się w Lady Makbet, silną kobietę, która kieruje mężem na drodze do korony, skłaniając go do popełnienia zbrodni. W świecie zniszczonym przez wojnę domową małżeństwo walczy o przetrwanie. Budują swoją siłę i pozycję za pomocą morderstwa i oszustwa. Wydaje się, że kieruje nimi czyste, elementarne zło.Szekspir oparł swoją sztukę na przekazach historycznych dotyczących Makbeta, króla Szkocji, zapisanych przez Raphaela Holinsheda, a także we wcześniejszej kronice Historia Gentis Scotorum. Rzeczywiście, 27 lipca 1054 Makbet został pokonany w bitwie pod Dunsinan przez Siwarda z Northumbrii. Historyczny Makbet nie był jednak krwiożerczym tyranem, ale królem, za panowania którego Szkocja rozkwitła. Szekspir skupił się na tym, że aby dojść do władzy, Makbet zamordował poprzedniego władcę - Dunkana. Dramaturg wysnuł historię o tym, jak jedna zbrodnia pociąga za sobą kolejne. Makbet jest jedną z najczęściej wystawianych, interpretowanych i filmowanych sztuk Szekspira. Na jej kanwie powstała również opera Giuseppe Verdiego.


Miejski Dom Kultury,Kino Świt

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj