czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 24 marca 2007
  • wyświetleń: 2138

Najlepsza Przestrzeń Publiczna

Najlepsza Przestrzeń Publiczna
Zarząd Województwa ogłosił konkurs "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego".


Zarząd Województwa ogłosił konkurs "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego". Celem inicjatywy jest promocja najlepszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa, a także nagrodzenie gmin dbających o zrównoważony rozwój przestrzeni oraz projektantów tworzących wysokiej jakości architekturę i urbanistykę.

Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do gmin i powiatów prowadzących politykę przestrzenną, a także do inwestorów i projektantów uczestniczących w tym procesie.

Już po raz ósmy w konkursie nagrodzone zostaną najlepsze projekty zrealizowane w okresie poprzedniego roku kalendarzowego. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez Jury Konkursowe - członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej. Tradycją konkursu stało się głosowanie internetowe na stronach województwa śląskiego, w którym najpopularniejszej pracy przyznawana jest Nagroda Internautów.

W tym roku formuła konkursu została poszerzona. Dopuszczone zostały również obiekty architektoniczne użyteczności publicznej. Zgłoszenia projektów można składać do 13 lipca b.r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na przełomie września i października br. podczas obchodów Śląskich Dni Architektury.

W ubiegłym roku Nagrodę Marszałka przyznano za przebudowę placu Mikołaja Kopernika w Lublińcu, wyróżnienie otrzymało Silesia City Center w Katowicach.

Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.