• 27 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2481

Liga Futsalu: walczą o awans

Zakończyła się runda zasadnicza Ligi Futsalu. Trzy czechowickie drużyny zakwalifikowały się do grup mistrzowskich grających o najwyższe cele w swoich ligach (Południowcy, Inny Zespół, Enigma) zaś nasz pierwszoligowiec (Belfer Team) będzie walczył w grupie spadkowej o utrzymanie.

Liga Futsalu: walczą o awans · fot. Andrzej Puchała

Przedstawiam wyniki dwóch ostatnich kolejek rundy zasadniczej:

III Liga

Enigma ostatnie dwa mecze stoczyła z drużynami, które są pretendentami do mistrzostwa III Ligi. Tamir i Orły to jedyne dwa zespoły wyprzedzające w tabeli drużynę z Czechowic. Enigma opuściła bardzo szczęśliwą dla niej halę w Suszcu. Na parkiecie w Goczałkowicach już nie idzie im tak dobrze. Początek meczu z Tamirem miał obalić ten mit. W 12 minucie na prowadzenie swoją ekipę wyprowadził Mikłasz. Bardzo dobrze w pierwszej połowie był kryty król strzelców III Ligi Stęchły. W 13 minucie wcześniej wspomniany zawodnik Tamiru po odgwizdanym na nim faulu został brzydko potraktowany przez Siemieńca, który przeskakując przez leżącego przeciwnika zahaczył go nogą. Przewinienia trudno było nie zauważyć, dlatego zawodnik Enigmy musiał być ukarany czerwoną kartką i wykluczeniem z meczu. Jego koledzy dzielnie się bronili i tuż przed pięciominutowym osłabieniem stracili bramkę. Remis dowieźli do końca pierwszej połowy. Po wznowieniu gry Stęchły wprowadził Tamir na prowadzenie, jednak w 29 minucie Kopcoń zdołał zremisować. Dwie minuty później przeciwnicy znowu prowadzili i do końca meczu jeszcze zdobyli dwa gole na które tylko jednym trafieniem odpowiedział Wronka w 40 minucie.

Enigma - Tamir 3:5 (1:1)

W ostatniej kolejce Enigma przegrała z liderem Orłami.

Enigma - Orły 1:3 (2:0)
Bramka: Koziełek 38.

Enigma mimo dwóch przegranych utrzymała 3 miejsce i będzie grała w grupie mistrzowskiej. Jednak będzie im bardzo trudno dogonić pierwsza dwójkę premiowaną awansem.

II Liga
Południowcy nie zwalniają. Wygrali kolejne dwa spotkania. W tym odnieśli prestiżowe zwycięstwo w ostatniej kolejce z liderem Cadi Carem. Drużyna z Pszczyny miała swoją szansę odwrócenia losów spotkania. Przy stanie 4:3 na minutę przed końcem mieli przyznany rzut karny przedłużony, który wykonali nie zgodnie z przepisami. Zamiast wyrównania w ostatniej minucie czechowiczanie zdobyli jeszcze dwa gole.

Northec Południowcy - Cadi Car 6:3 (3:1)
Bramki: Koczur 4, 8, 21, 40, Buchta 12, Kozioł 40.

W przedostatniej kolejce Południowcy rozgromili Trójce.

Northec Południowcy - Trójca 12:1 (3:0)
Bramki: Koczur 21, 21, 33, 36, Płonka 15, 24, 33, Gibas 39, 40, Hudziec D. 5, Buda 17, Buchta 37.

Południowcy zajmują II miejsce tracąc do lidera 3 punkty. Wszystko wskazuje na awans tej drużyny do I ligi. Oczywiście jeśli utrzymają dobrą dyspozycję w grach w grupie mistrzowskiej.

Również w grupie mistrzowskiej II Ligi zagra Inny Zespół. Nasz kolejny drugoligowiec rzutem na taśmę w dwóch ostatnich kolejkach zapewnił sobie 5 miejsce, choć było bardzo ciasno. W przedostatnim meczu z Mieszkiem udało się im w ostatnich minutach uratować punkt w konfrontacji z osłabioną pszczyńską ekipą, a w ostatniej kolejce podobnie jak Południowcy wysoko pokonali Trójce.

Inny Zespół - Mieszko 8:8 (2:4)
Bramki: Kimla 24, 36, 38, Jurczyga 40, 40, Maron 7, Sroka 17, Skęczek 27.

Inny Zespół - Trójca 13:5 (3:1)
Bramki: Maron 26, 28,35, 36, Jurczyga 5, 40, Kimla 6, 30, Damaz 20, 27, Sroka 33, Skęczek 38, Ryszka 40.

O awans będzie trudno, ale jest gra bez presji spadku. No i kolejne derby Czechowic. Na razie zwycięskie po stronie Innego Zespołu.

I Liga

Belfer Team jako jedyny z czechowickich drużyn nie będzie miał bezpiecznej gry w drugiej rundzie. Jest to ostatni zespół w grupie spadkowej tracący 4 punkty do drużyn walczących o utrzymanie. Sytuacja wicemistrza poprzedniej edycji nie jest do pozazdroszczenia. Dwa kolejne przegrane spotkania nie napawają optymizmem. Jeszcze nie wszystko przesądzone ale widmo spadku jest bliskie.

Belfer Team - All Stars 1:5 (0:3)
Bramki: Kolny 39.

Belfer Team - Ośrodek nad Dokową 2:7 (0:3)
Bramki: Kolny 23, Lisewski 40