czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 6 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3226

Trwa zwycięska passa koszykarek z Czechowic-Dziedzic

W dniach 30 listopada i 1 grudnia koszykarki MKS Czechowice-Dziedzice z rocznika 2008 i młodsze wzięły udział w dwudniowym turnieju w Pawłowicach.

Reklama

Zwycięska passa koszykarek trwa - 30.11-01.12.2018 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice


Bojowo nastawione czechowiczanki w piątkowym meczu zmierzyły się z gospodarzem turnieju GUKS Gwarek Pawłowice. Od początku spotkania nasz zespół zdominował poczynania na parkiecie nie dając wielu okazji przeciwnikowi do zdobycia punktów. Po ostatniej syrenie nasze zawodniczki cieszyły się efektownego zwycięstwa 59:8. Po wysokim piątkowym zwycięstwie przyszło nam się zmierzyć z drużynami MKS MOS Katowice i Pogonią Ruda Śląska. W obu meczach przewaga naszego zespołu również nie podlegała żadnej dyskusji, a okazję do gry w większym wymiarze czasowym dostały nasze najmłodsze koszykarki, które spisały się bardzo dobrze. Sobotnie dwa wysokie zwycięstwa pozwoliły na zajęcie 1 miejsca z kompletem zwycięstw.

Oprócz ogromnego pucharu za 1 miejsce w turnieju, nasze koszykarki zdobyły wyróżnienia indywidualne:
  • MVP turnieju: Emilia Bojda
  • Najlepiej punktująca: Emilia Machej
  • Najlepsza zawodniczka drużyny: Karolina Gałązka


MKS Czechowice-Dziedzice wystąpił w składzie: Emilia Machej, Emilia Bojda, Karolina Gałązka, Milena Tekieli, Weronika Górka, Dominika Górka, Nadia Tokarska, Amelia Kukla, Maja Stępień, Zuzanna Szylder, Julianna Tekieli, Martyna Granatowska, Justyna Kamińska.

MKS Czechowice-Dziedzice - GUKS Gwarek Pawłowice 59:8
MKS Czechowice-Dziedzice - KS Pogoń Ruda Śląska 56:9
MKS Czechowice-Dziedzice - MKS MOS Katowice 51:2

Serdeczne podziękowania dla kibiców, którzy licznie pojawili się na trybunach i gorącym dopingiem wspierali nasze zawodniczki.

Podziękowania dla GUKS Gwarek Pawłowice i Pana Adama Sztychnego za zaproszenie, wspaniałą organizację turnieju, poczęstunek i wspaniałe nagrody. Jak zawsze pełen profesjonalizm.

Równolegle do turnieju w Pawłowicach w sobotnie 1.12 przedpołudnie na hali SP nr 8 rozegrany został turniej o Puchar Małej Ligi koszykówki Dziewcząt, w którym wzięły udział nasze koszykarki z rocznika 2007 oraz zaproszone zespoły UKS Goruszka Jaworze i UKS SP 27 Katowice. W pierwszym spotkaniu gospodynie dość pewnie wygrały z drużyną z Jaworza kontrolując wynik od pierwszych minut meczu. W kolejnym pojedynku rywal okazał się dużo bardziej wymagający. Koszykarki z UKS SP 27 Katowice stworzyły razem z naszymi dziewczętami pełne emocji widowisko trzymające do końca w napięciu. Wynik zmieniał się wielokrotnie na korzyść jednej lub drugiej drużyny. Ostatecznie rozstrzygały rzuty wolne wykonywane już po upływie regulaminowego czasu gry przez kapitana Justynę Adamaszek. Na szczęście nasza zawodniczka wytrzymała próbę nerwów - obydwa rzuty wolne okazały się celne i to nasza drużyna mogła cieszyć się z minimalnej wygranej i zwycięstwa w całym turnieju. W ostatnim pojedynku drużyn przyjezdnych UKS 27 Katowice- wygrał po wyrównanej grze 17:12 zajmując tym samym drugie miejsce.

Nasz zespół MKS Czechowice-Dziedzice w składzie: Justyna Adamaszek, Maria Lubecka, Martyna Cichy, Maria Wróbel, Lena Więzik, Wiktoria Czech, Ewelina Stolarzewicz, Julia Heruk.

MKS Czechowice-Dziedzice - UKS Goruszka Jaworze 25:6
MKS Czechowice-Dziedzice - UKS SP 27 Katowice 19:18
UKS SP 27 Katowice - UKS Goruszka Jaworze 17:12

Podziękowania dla wszystkich uczestników, ich trenerów, opiekunów oraz rodziców, którzy przygotowali słodką niespodziankę dla zawodniczek.

Zapraszamy wszystkie dziewczynki na treningi koszykówki, które odbywają się w wtorki i czwartki w Szkole Podstawowej nr 4 od 15:30 do 17:00 oraz w piątek w Szkole Podstawowej nr 5 od godziny 17:00 do 18:30.

MKS

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.