czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 6 maja 2019
  • wyświetleń: 1805

Marcin Grzybowski potwierdził wysoką formę w Wałczu

W dniach 25-28 kwietnia w Wałczu odbyły się ogólnopolskie konsultacje juniorów i seniorów, czyli sprawdzian wszystkich zawodników w Polsce. Swoje miejsce w czołówce potwierdzili kajakarze Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice.

Ogólnopolskie konsultacje kajakarzy juniorów i seniorów w Wałczu - 25-28.04.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Bardzo dobrze zaprezentował się nasz kanadyjkarz Marcin Grzybowski, który w konkurencji C1 500m zajął 3 miejsce, a na swoim koronnym dystansie - w konkurencji olimpijskiej C1 1000m - zwyciężył z dużą przewagą, co nastraja optymistycznie na kolejne starty w sezonie.

Wśród kajakarzy Dawid Byrdek potwierdził przynależność do czołówki kraju, kwalifikując się do finałów i uzyskując powołanie na kolejne zgrupowanie kadry narodowej młodzieżowców U-23. Powołanie otrzymał także Wojciech Pilarz, który w kategorii juniorów zajął 3 miejsce w finale na K1 500m. Bardzo dobry występ zanotowała także nasza trójka juniorów młodszych, którzy w ogólnej klasyfikacji zajęli wysokie lokaty: Dawid Janusz był 5, Igor Drewniak 9, a Jan Paszek 10 na 79 startujących zawodników!

W kategorii juniorek młodszych świetnie spisała się Julia Czech, awansując dwukrotnie do finałów i zdobywając ogólnie 5 miejsce, zaś Natalia Grzechnik uplasowała się na 20 pozycji w klasyfikacji generalnej na 55 startujących. Obie dziewczyny były młodszym rocznikiem w stawce i wśród swoich rówieśniczek zajęły odpowiednio miejsca 2 i 6.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.