Sport

  • 19 czerwca 2019
  • wyświetleń: 4408

Podsumowanie cyklu biegowego "Biegiem po zdrowie"

8 czerwca dobiegł końca cykl biegowy "Biegiem po zdrowie" edycja 2018/2019.

Bieg, MOSiR
fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Tego dnia po zakończonym ostatnim XX Biegu Lipowca podsumowaliśmy cały sezon biegowy.

W edycji 2018/2019 w kolejnych biegach uczestniczyło:
  • XXIII Bieg Olimpijczyka- 372 uczestników
  • XII Memoriał im. Henryka Puzonia- 547 uczestników
  • XVI Bieg śladami ks. Józefa Londzina- 448 uczestników
  • XXVII Bieg Niepodległości- 546 uczestników
  • XVII Bieg im. Patrona Miasta św. Andrzeja Boboli- 320 uczestników
  • XXIII Bieg o Puchar Dyrektora MOSIR- 326 uczestników
  • XX Bieg Lipowca- 440 uczestników


W całym cyklu biegowym wzięła udział rekordowa liczba 2999 zawodników.

XX Bieg Lipowca za nami. Ponad 400 zawodników na starcie · fot. SP3


Podczas naszych zawodów nagrodziliśmy prawie 500 zawodników medalami oraz 865 biegaczy nagrodami rzeczowymi. Organizatorami całego cyklu są: MOSIR, Miasto Czechowice-Dziedzice, MKS Czechowice- Dziedzice, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Szkoła Podstawowa w Zabrzegu. Duży wpływ na przeprowadzenie zawodów z tak dużym rozmachem mieli nasi partnerzy na czele ze sponsorem głównym firmą LOTOS oraz mediami: czecho.pl, Kronika Beskidzka, Gazeta Czechowicka, Radio Bielsko.

Podczas końcowego podsumowania wyróżniono 6 najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej do rocznika 2006 oraz 3 najlepszych zawodników od rocznika 2005. Nasi najlepsi biegacze otrzymali nagrody w postaci pakietu biegowego złożonego z koszulki, spodenek/getrów oraz pamiątkowego worka z logiem cyklu biegowego. Nagrodę otrzymali zawodnicy, którzy zgodnie z regulaminem cyklu "Biegiem po zdrowie" zdobyli największą ilość punktów w całym cyklu i wzięli udział w co najmniej 3 biegach. Do klasyfikacji końcowej zawodnikowi zaliczało się sześć najlepszych wyników z siedmiu biegów w przedszkolach i szkołach podstawowych (rocznik 2006 i młodsi), a pięć najlepszych wyników z sześciu biegów w rocznikach 2005-2003 oraz w kat. szkół ponadpodstawowych rocznik 2002-1999.

Kierujemy wyrazy wdzięczności do wszystkich osób, które tworzyły z nami kolejną edycję cyklu "Biegiem po zdrowie", który na stałe wpisał się w kalendarzu naszych imprez: rodzicom, nauczycielom, wolontariuszom, mediom, sponsorom. Wierzymy, że w kolejnych edycjach będziemy mogli kontynuować oraz rozwijać nasz pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu oraz promowanie wartości prozdrowotnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wspólnie z wami.

Do zobaczenia podczas pierwszych biegów cyklu "Biegiem po zdrowie" - edycja 2019/2020, które odbędą się już po wakacjach: XXIII Bieg "Olimpijczyka", XIII Memoriał Henryka Puzonia, XVII Bieg śladami ks. Józefa Londzina, XVIII Bieg Niepodległości.

aka / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.