Sport

  • 4 października 2022
  • wyświetleń: 2213

Pierwsza porażka Rotuza Bronów w sezonie staje się faktem

Już kilka dni przed meczem trener Kubica uczulał swoich zawodników, że zmierzą się w jego opinii z najsilniejszym do tej pory rywalem. Niestety dla Rotuza - miał rację. Iskra wygrała na własnym obiekcie 2:1, jednak nie było to miażdżące zwycięstwo, a raczej bezwzględne wykorzystanie błędów rywala.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Pierwsza porażka Rotuza Bronów w sezonie staje się faktem


Każdy kibic zgodzi się z tym, że nie było to porywające widowisko, przez większość meczu wręcz wiało nudą. Obie drużyny grały czujnie i uważnie, skupione były przede wszystkim na tym, aby nie popełnić błędu. W pierwszej połowie gospodarze oddali jeden strzał w kierunku bramki Rotuza, jednak piłka minęła z impetem słupek i wpadła na boczną siatkę. W odpowiedzi Feruga trafił w słupek bramki rywala, zabrakły dosłownie centymetry, aby to Rotuz cieszył się z prowadzenia. Śmiało można stwierdzić, że gdyby piłka wpadła jednak do bramki, to Bronów już nie oddałby prowadzenia. Stało się jednak inaczej, na prowadzenie finalnie wyszli gospodarze po nieudanym dryblingu obrońcy przyjezdnych. W wyniku którego poszła szybka kontra, zakończona celnym strzałem. Następnie sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej z tą różnicą, że Iskra miała jednobramkową zaliczkę bramkową i związany z tym komfort gry. Goście nie mieli za bardzo pomysłu na zdobycie wyrównującego gola, zamiast tego popełnili w jednej akcji trzy błędy co skutkowało utratą drugiego gola. Przyjezdnym był potrzebny jakiś pozytywny impuls - dali go wprowadzeni w drugiej połowie Dzida i Szczelina. Ten pierwszy przeprowadził kilka groźnych akcji ofensywnych a drugi wywalczył rzut karny, zamieniony "na raty" na gola przez Skęczka.

Niestety zabrakło już czasu na zdobycie gola wyrównującego, choć chyba właśnie taki wynik byłby sprawiedliwy. Jednak piłka nie jest sprawiedliwa i nie zawsze wygrywa lepszy, nie zawsze w całym meczu, czasami po prostu w danej sytuacji.

Weekend nie był jednak całkiem stracony dla Bronowian, gdyż w niedzielę rezerwy odniosły spektakularne zwycięstwo nad drużyną Godziszki 7:2. Autorem aż 5 goli był Adrian Szczelina, a po jednym trafieniu dorzucili Iskrzycki i Gaszczyk.

MKS Iskra Pszczyna vs UKS Rotuz Bronów 2:1

42′ Bryczek
69′ Mąka
86′ Skęczek

Iskra: Cieśla, Maroszek, Bryczek, Noga, Mąka (72′ Biela), Dragon, Żelazo, Zakrzewski, Kondziołka (57′ Gryman), Zjawiński, Bohm (46′ Grajcarek)

Rotuz: Szkucik, Mencnarowski J., Cyroń, Zarychta, Sosna (70′ Bialik), Świerkot (59′ Szczelina), Pisarek, Strzelczyk (46′ Dzida), Feruga, Skęczek, Adamczyk

mp / czecho.pl

źródło: Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj