Sport

  • 12 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2018

[ZDJĘCIA] 130 zawodników na V Mikołajkowym Turnieju Szachowym

W niedzielę 11 grudnia odbył się V Mikołajkowy Klasyfikacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Na starcie stanęło 130 zawodników i zawodniczek z całego powiatu pszczyńskiego a także z Tychów, Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic! Zobaczcie zdjęcia!

V Mikołajkowy Klasyfikacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży - 11.12.2022 · fot. Szkółka szachowa f7


Turniej rozgrywany był w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 30 minut dla zawodnika, w dwóch grupach:

  • grupa A dzieci i młodzieży z roczników 2005-2012
  • grupa B dzieci z roczników 2013 i młodsi.


W obu turniejach była prowadzona osobna klasyfikacja dla dziewczynek i chłopców, na których czekały puchary i nagrody rzeczowe. Turniej był zorganizowany dla początkujących szachistów i najmłodszych dzieci które rozpoczynają przygodę z szachami.

Poniżej wyniki w poszczególnych grupach:

Grupa A chłopcy roczniki 2005-2012

1.miejsce Nikodem Bielecki
2.miejsce Wojciech Szubert
3.miejsce Mateusz Potomski
4.miejsce Mateusz Michalik
5.miejsce Michał Zadworny

Grupa A dziewczęta roczniki 2005-2012

1.miejsce Nina Prokopowicz
2.miejsce Jagoda Kustwan
3.miejsce Weronika Ptak
4.miejsce Hanna Pudło
5.miejsce Zofia Pietrzyk

Grupa B chłopcy rocznik 2013 i młodsi

1.miejsce Jakub Kocibowski
2.miejsce Nikodem Nowak
3.miejsce Franciszek Pawlik
4.miejsce Antoni Krasodomski
5.miejsce Aleksander Żurowski

Grupa B dziewczynki 2013 i młodsze

1.miejsce Martyna Marszałek
2.miejsce Dominika Howis
3.miejsce Zofia Darocha
4.miejsce Klara Magiera
5.miejsce Amelia Klejbuk

Wyżej wymienieni zawodnicy i zawodniczki otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczył obecny na zakończeniu turnieju wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski.

Ponieważ był to turniej klasyfikacyjny 54 zawodników i zawodniczek otrzymało również certyfikaty uzyskania V i IV kategorii szachowej.

Na zakończeniu turnieju obecny był również Święty Mikołaj który wręczył każdemu dziecku, uczestnikowi turnieju upominek ze słodyczami ufundowany przez POSiR Pszczyna.

Organizatorami turnieju byli:

  • POSiR Pszczyna
  • Szkółka Szachowa f7.


Turniej sprawnie przeprowadziła Szkółka Szachowa f7 która prowadzi zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży w Pszczynie, Tychach, Czechowicach-Dziedzicach, Kobiórze, Brzeszczach i Gostyni.

- Zapraszamy wszystkie dzieci które chcą nauczyć się grać w szachy lub które grać chcą lepiej - mówi nauczyciel Piotr Mulet.

Więcej o Szkółce szachowej f7 na stronie http://www.szkolkaf7.pl. Zapisy do Szkółki Szachowej f7 Mistrz FIDE Piotr Mulet 608 479 794.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.