Reklama

Sport

  • 4 października 2023
  • 7 października 2023
  • wyświetleń: 7170

MRKS ma nowego trenera. To były zawodnik klubów Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi

Krótko trwał wakat na stanowisku szkoleniowca czwartoligowej drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice po odejściu Jarosława Kupisa. Funkcję trenera kierownictwo czechowickiego klubu postanowiło w środę 4 października oficjalnie powierzyć 35-letniemu Danielowi Ferudze.

Daniel Feruga
Daniel Feruga · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Daniel Feruga urodził się 1 maja 1988 roku i jest wychowankiem Cukrownika Chybie, skąd trafił do Gwarka Zabrze, z którym notabene wywalczył mistrzostwo Polski juniorów. W dorosłej piłce reprezentował takie ekipy jak Ruch Chorzów, GKS Jastrzębie, GKS Tychy, GKS Katowice, Chojniczanka Chojnice, ROW Rybnik, Miedź Legnica, Dolcan Ząbki, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Olimpia Grudziądz, MRKS Czechowice-Dziedzice, Soła Oświęcim, Bytovia Bytów, Rekord Bielsko-Biała, oraz w ostatnim czasie Rotuz Bronów.

Nowy szkoleniowiec MRKS-u w swoim piłkarskim "CV" ma 5 meczów rozegranych na poziomie Ekstraklasy w barwach Ruchu Chorzów, 203 spotkania w Fortuna 1 Lidze, czy też 122 w rozgrywkach II ligi.

Jako trener posiadający licencję "UEFA A" prowadził on jeszcze niedawno drużyny młodzieżowe m.in. w bielskim Rekordzie, a w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu (2022/23) był asystentem Dariusza Żurawia w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Warto dodać, że dla Daniela Ferugi będzie to pierwsza przygoda w roli głównego trenera zespołu seniorskiego, z którym w środę przeprowadził już premierowy trening, a w najbliższą sobotę zadebiutuje na ławce w wyjazdowym - arcyważnym pojedynku z LKS-em Czaniec.

- Witamy trenera Daniela Ferugę w Czechowicach-Dziedzicach i życzymy oczywiście powodzenia, oraz wielu - jakże potrzebnych teraz zwycięstw z drużyną MRKS-u! - napisał MRKS w środowym komunikacie.

Daniel Feruga zastąpił Jarosława KupisaJarosław Kupis
Jarosław Kupis · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Przypomnijmy, we wtorkowym komunikacie MRKS poinformował, że po sobotnim, przegranym 0:5 meczu z Polonią Łaziska Górne, do dyspozycji zarządu klubu podał się trener Jarosław Kupis i jego dymisja przez kierownictwo czechowickiego klubu została przyjęta.

Były już szkoleniowiec czechowiczan prowadził od tego lata po raz drugi w historii (wcześniej od czerwca 2020 do listopada 2021 roku), a pod jego wodzą w obecnym sezonie przebudowany gruntownie zespół w dziewięciu kolejkach zdobył 8 punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek - bramki 12:18) i plasuje się obecnie na przedostatniej - 15. pozycji w tabeli IV ligi śląskiej, gr.II.

- W imieniu wszystkich kibiców, zawodników, oraz kierownictwa naszego klubu, pragniemy Jarosławowi Kupisowi złożyć podziękowania za ponowną pracę w MRKS-ie, życząc jednocześnie powodzenia i samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i dalszej przygodzie trenerskiej! - napisał MRKS we wtorkowym komunikacie.

Wtorkowe zajęcia MRKS-u poprowadził drugi trener Grzegorz Gąsiorek, który pozostaje na swoim stanowisku.

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.