Sport

  • 19 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 1487

15. miejsce Czechowic w województwie

Opublikowane zostały wyniki współzawodnictwa w systemie wyczynowego sportu młodzieżowego.

W współzawodnictwie były punktowane: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23, Mistrzostwa Polski juniorów, Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików. Oceniano zawody w 67 dyscyplinach sportowych.W tym systemie gmina Czechowice została sklasyfikowana na 105. miejscu w Polsce i na 15. w województwie śląskim.

Na ogólną zdobycz 245 punktów złożyły się osiągnięcia: 76 pkt. kajakarzy Gwarka Czechowice, 65pkt. saneczkarzy ULKS Lipowiec, 46 pkt. lekkoatletów LUKS Zabrzeg, 45 pkt KS Judo Czechowice, 11 pkt. MKS Czechowice i 2 pkt. Górnika Czechowice. W tym roku dorobek będzie zapewne większy, gdyż w sportach zimowych doskonale zaprezentowali się saneczkarze ULKS Lipowiec, zdobywając 96,5 pkt. i biegacze przełajowi z dorobkiem 27 pkt.

Tradycyjnie liczymy na dobre wyniki kajakarzy, judoków, lekkoatletów. Może punkty dorzucą inne dyscypliny sportowe: piłkarze, siatkarze, tenisiści stołowi. Zapraszamy do współzawodnictwa.

Jan Kobedza

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.