czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lutego 2012
  • wyświetleń: 5333

Złóż swój PIT przez internet

Publikujemy komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach na temat procedury postępowania w celu złożenia zeznania za 2011 rok drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu.

Porady podatkowe dla powodzian


Komunikat:

Zachęcam Państwa do skorzystania z możliwości przesyłania w formie elektronicznej formularzy zeznań podatkowych PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A za rok 2011. System e-Deklaracje umożliwia także przesyłanie korekt w/w zeznań za 2010 i 2011 r.

W celu przesłania formularzy interaktywnych należy:
- wejść na stronę www.e-deklaracje.gov.pl ]www.e-deklaracje.gov.pl [/url]i pobrać z zakładki "Do pobrania" aplikację desktopową e-Deklaracje lub pobrać właściwy formularz z zakładki "Formularze" i postępować zgodnie z instrukcjami wypełniania znajdującymi się na stronie,
- wypełnić odpowiedni formularz wraz z załącznikami,
- podpisać go wpisując kwotę przychodu wykazanego w zeznaniu rocznym za 2010 r.,
- wysłać dokument,
- pobrać i zachować Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które stanowi dowód i potwierdzenie terminu złożenia zeznania podatkowego

Złożenie zeznań podatkowych PIT-37, PIT-36 w formie elektronicznej wspólnie z małżonkiem nie wymaga złożenia przez drugiego z małżonków pełnomocnictwa (UPL-1).

Zeznania podatkowe przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez pełnomocników muszą być opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Internet umożliwia Państwu tanio, szybko i wygodnie złożyć zeznanie do czego jeszcze raz zachęcam.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Czechowicach-Dziedzicach mgr Robert Hyla

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Skarbowy w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.