czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 września 2012
  • 3 października 2012
  • wyświetleń: 26216

Burmistrz i Stachursky dla Krzyśka

Jacek Stachursky, Izabela Kapiasova, burmistrz naszego miasta Marian Błachut oraz przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny zagrali na jednej scenie koncert charytatywny dla Krzysztofa Wrony. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa z Czechowic-Dziedzic.

Krzysztof Wrona z Czechowic-Dziedzic ma 25 lat. Jest pełnym energii, pasji i marzeń młodym człowiekiem. W czerwcu tego roku zdarzył się tragiczny wypadek. Na Krzysztofa najechał pijany, rozpędzony 22-letni motocyklista. Zmiażdżoną nogę trzeba było amputować powyżej kolana.- Z chwilą, kiedy dowiedziałem się o tej tragedii, postanowiłem zorganizować koncert. Nawet nie zastanowiłem się nad tym jak ogromne jest to wyzwanie. Od razu zaznaczam, że poziom artystyczny tego dnia nie jest najważniejszy. Najważniejszy jest cel, na który zbieramy pieniądze - tłumaczył burmistrz Marian Błachut.

Burmistrz i Stachursky dla Krzyśka · fot. gekon


W charytatywnym koncercie, którego celem była zbiórka pieniędzy na protezę dla Krzysztofa, udział wzięli zarówno samorządowcy, jak i znani artyści. Na scenie swoje umiejętności wokalno-instrumentalne zaprezentował burmistrz Marian Błachut oraz przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny - założyciele znanego niegdyś w Czechowicach-Dziedzicach zespołu Raj. Wśród artystów pojawił się Jacek Stachursky oraz czeska śpiewająca aktorka, znana w Polsce z serialu "Przepis na życie", Izabela Kapiasova.

- Bardzo szczerze i serdecznie chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia. Od organizatorów poprzez wykonawców na widowni skończywszy. Nie chcę wyróżniać nikogo imiennie, bo lista byłaby zbyt długa - wyjawił wyraźnie wzruszony adresat niedzielnego koncertu w Miejskim Centrum Kultury. - Feralnego dnia straciłem nogę, ale zyskałem ogromną życzliwość i przychylność wielu często anonimowych osób i instytucji - dodał Krzysztof Wrona.

Dla osób, które chciałyby wesprzeć Krzyśka, a nie mogły uczestniczyć w koncercie, podajemy nr konta bankowego Krzysztofa Wrony, na który można wpłacać pieniądze na zakup protezy: 36 1020 1390 0000 6202 0181 0019 tytuł przelewu: "na zakup protezy".

KP, ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.