Wiadomości

  • 15 października 2012
  • wyświetleń: 10709

Sprawa utylizacji u prokuratora

Mieszkańcy miasta zwrócili się do władz o interwencję w sprawie firmy działającej na terenie po byłym zakładzie Terpen (wcześniej teren należał do Rafinerii).

Według nich nowy właściciel, który prowadzi tam działalność w zakresie gospodarki odpadami - utylizuje materiały niebezpieczne i tym samym stwarza zagrożenie dla środowiska. O sprawie na wrześniowej sesji Rady Miejskiej poinformował radny Fryderyk Czader.

Burmistrz Marian Błachut wyjaśnia, że zlecił przeprowadzenie kontroli przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa przy współudziale Straży Miejskiej. Kontrola potwierdziła obawy mieszkańców, ponieważ na starej instalacji jest prowadzona utylizacja odpadów.

- W związku z tym wystąpiłem do Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska o przeprowadzenie rekontroli w tym zakładzie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że firma nie posiada zezwolenia na prowadzoną działalność. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Urząd Miejski wydał negatywną opinię dla Marszałka Województwa Śląskiego. Starostwo Powiatowe także nie ma informacji i prowadzonej na tym terenie działalności w zakresie gospodarki odpadami - tłumaczył radnym podczas wrześniowej sesji burmistrz Marian Błachut. Sprawa ta została zgłoszona do prokuratury.

KW / czecho.pl

źródło: Protokół XXVII/12 RM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.