czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2930

Weź paragon - kontrole skarbowe

W połowie stycznia po raz kolejny ruszyła ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon". Pracownicy urzędów kontroli skarbowej oraz urzędów skarbowych będą sprawdzali przestrzeganie przez przedsiębiorców obowiązku ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych. Równocześnie będą prowadzić społeczno-edukacyjną kampanię zachęcającą do brania paragonu.

Reklama

weź paragon, urząd skarbowy
Akcję promuje rysunek Andrzeja Mleczki · fot. Andrzej Mleczko


Jednym z celów akcji jest informowanie podatników o korzyściach płynących z posiadania paragonu. Paragon to podstawowy dowód dokonanych przez nas zakupów, który może okazać się niezbędny przy składaniu ewentualnych reklamacji lub zwrotu towaru. Aby skutecznie dochodzić swoich roszczeń potrzebny jest właśnie paragon, dlatego warto o nim pamiętać odchodząc od kasy.

Odbierając dowód zakupu każdy z nas może dokładnie sprawdzić, za co i ile płaci. Paragon pozwala na łatwiejsze porównanie cen proponowanych przez różnych sprzedawców. Paragon powinien być czytelny i zawierać wszystkie informacje określone przepisami prawa m.in. nazwę przedsiębiorcy, datę sprzedaży, nazwę towaru i jego cenę.

Akcję "Weź paragon" promuje rysunek Andrzeja Mleczki, jednego z najpopularniejszych polskich rysowników. W charakterystyczny sposób - lekki i satyryczny - edukuje klientów i sprzedających o potrzebie brania i wydawania paragonu.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.