czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2013
  • wyświetleń: 6055

Transportowali pomnik papieża

Firma spedycyjna Diera, która przez kilka lat miała swoją siedzibę w Czechowicach-Dziedzicach, brała udział w przewożeniu największej na świecie figury Jana Pawła II.

Reklama

papież
Transportowali pomnik papieża · fot. Diera


W Nowej Soli powstała 15-metrowa figura Jana Pawła II. Największy na świecie pomnik papieża Polaka trzeba było przetransportować do parku miniatur w Częstochowie. Firma Diera z Bielska-Białej, która do 2008 roku miała swoją siedzibę w Czechowicach-Dziedzicach, podjęła się tego wyzwania.

- Transporty wzbudziły spore zainteresowanie zarówno przechodniów, jak i współuczestników ruchu drogowego, szczególnie ostatnie piętro rzeźby, czyli głowa Jana Pawła II. Kierowca realizujący zadanie wspominał, że kultura osobista innych uczestników ruchu drogowego wręcz go zaskakiwała - mówi Mirosław Koczar z firmy Diera.

Transport pomnika Jana Pawła II · fot. Diera


Blisko 15-metrowa figura podzielona była przed montażem i transportem na 3 piętra i każda wychodziła poza gabaryty standardowych transportów drogowych. - Niezbędnym był wybór specjalistycznych naczep niskopodwoziowych, sprawdzenie całej trasy przewozu oraz zdobycie niezbędnych, wymaganych prawem pozwoleń przewozowych - tłumaczy Mirosław Koczar.

Ostatni element dotarł pod Jasną Górę 6 kwietnia. Aktualnie trwa montaż pomnika. Uroczyste otwarcie parku w Częstochowie, wraz z poświęceniem pomnika, odbędzie się w sobotę 13 kwietnia.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.