Wiadomości

  • 19 czerwca 2013
  • wyświetleń: 7523

Zagrożenie czyha na torach

Wraz ze zwiększeniem wydobycia węgla w kopalni Silesia, nasilił się ruch pociągów na torach prowadzących do przedsiębiorstwa górniczego. Jak zwiększyć bezpieczeństwo na niestrzeżonych przejazdach? To pytanie padło na sesji Rady Miejskiej.

- Kiedyś było można w ciemno przejechać przez tory, teraz trzeba bardzo uważać, bo ruch mocno się nasilił - mówiła radna Alicja Ogiegło, która apelowała do starosty bielskiego o rozwiązanie kwestii niebezpiecznych przejazdów.

Przypominamy, że w połowie maja na niestrzeżonym przejeździe przy ulicy Górniczej doszło do kolizji lokomotywy z autobusem PKM. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W chwili zdarzenia autobusem nie podróżowali pasażerowie.

Niestrzeżone przejazdy · fot. ab / czecho.pl


- Ruszymy sprawę podczas najbliższego spotkania z kopalnią Silesia - uciął starosta bielski, Andrzej Płonka.

- Za utrzymanie bezpieczeństwa przejazdów odpowiedzialne są PKP. - mówi Dyrektor Departamentu Komunikacji i Public Relations PG Silesia. - Przed takimi przejazdami stoi znak stop, który bezwzględnie należy przestrzegać, niezależnie od tego czy stoi przy torach kolejowych czy gdzie indziej. Zdarzają się przypadki, że kierowcy po prostu ignorują taki znak i tylko zwalniają, a często nawet i nie. Niezależnie od tego, gdy tylko temat zostanie do nas zgłoszony, zastanowimy się jak możemy pomóc w rozwiązaniu tej kwestii - dodaje Ewa Szpejna.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.