czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 6 lipca 2013
  • wyświetleń: 1987

ADAM ułatwi załatwianie spraw

Czechowice-Dziedzice dołączyły do Projektu ADAM, który pomaga oszczędzić czas i ograniczyć koszty korzystania z usług administracji miejskiej.

Aplikacje Dla Administracji Miejskiej mają na celu usprawnienie obsługi interesanta. Dzięki realizacji projektu wzrośnie poziom usług administracyjnych dla mieszkańców i przedsiębiorców, świadczonych drogą elektroniczną oraz zwiększy się efektywność pracy administracji.

Do celów ogólnych projektu należą: obniżenie kosztów usług publicznych, podniesienie ich jakości, poszerzenie oferty usług świadczonych drogą elektroniczną, poprawa warunków rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej oraz wzrost konkurencyjności regionu w skali krajowej oraz europejskiej.

Aby wziąć udział w projekcie konieczne jest posiadanie adresu e-mail, klucza z certyfikatem kwalifikowanym lub profilu zaufanego (dostępny w Urzędzie Skarbowym) lub podpisu elektronicznego (można go utworzyć za darmo w Urzędzie Miejskim). Zaś samo korzystanie z usług urzędu w formie elektronicznej należy rozpocząć od założenia skrzynki kontaktowej. Umożliwia ona korespondencję z urzędem, sprawdzanie i załatwienie sprawy oraz kontrolę niezbędnych płatności.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

BM / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.