czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 lipca 2013
  • wyświetleń: 2687

Skutki nawałnic w woj.śląskim

Około 6 mln zł zasiłków trafiło dotychczas do mieszkańców województwa śląskiego poszkodowanych podczas czerwcowych i lipcowych nawałnic. Wciąż trwa szacowanie strat w infrastrukturze, które wstępnie wyceniono na 358 mln zł.

Zasiłki do 6 tys. złotych zostały już wypłacone wszystkim, którzy się kwalifikowali do tego rodzaju pomocy, a którzy ucierpieli w nawałnicach między 5 a 13 czerwca. Na remonty dla tych poszkodowanych wpłynęły już zasiłki w łącznej wysokości 3,2 mln zł. Pieniądze są także wypłacane osobom, które poniosły straty w wyniku opadów 24 i 25 czerwca oraz 5-7 lipca. Do otrzymania zasiłków w wysokości 6 tys. zł zakwalifikowano 631 gospodarstw. Do otrzymania zasiłków w wysokości do 20 tys. zł na remonty zakwalifikowano 925 gospodarstw.

Uszkodzonych zostało też 533 km dróg, blisko 60 mostów - niektóre całkowicie, ponad 170 przepustów pod drogami, oczyszczalnie ścieków, wodociągi i budynki komunalne.

Po lipcowych zdarzeniach wojewoda śląski wystąpił do ministrów administracji i finansów o 1,3 mln zł na pilne prace zabezpieczające dla 13 jednostek samorządu, przede wszystkim na północy naszego województwa.

BM / czecho.pl
źródło: Urząd Wojewódzki

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.