czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 14669

Pluton chemiczny w Kaniowie

W Kaniowie nieznany sprawca porzucił około 90 beczek, w których znajdowały się między innymi substancje ropopochodne.

Reklama

26 sierpnia o trzeciej w nocy strażacy otrzymali zgłoszenie o rozlanej substancji na ulicy Narutowicza w Czechowicach-Dziedzicach. W czasie neutralizacji okazało się, że struga rozlanego oleju ciągnie się aż do miejscowości Kaniów, gdzie patrol policji natknął się na porzucone beczki zawierające substancje ropopochodne, stare farby, zużyte filtry oleju, zużyte i zanieczyszczone czyściwo.

Substancje ropopochodne w Kaniowie · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Po dojeździe na miejsce plutonu ratownictwa chemicznego stwierdzono, że na utwardzonym terenie leży około 90 szt. beczek. Część z nich uległa rozszczelnieniu, dlatego też strażacy wykonali obwałowanie wokół uszkodzonych zbiorników, aby nie dopuścić do powiększenia się rozlewiska.

O sytuacji poinformowano powiatowe centrum zarządzania kryzysowego, dyżurnego inspektora ŚWIOŚ, a także wójta gminy Bestwina. W czasie zabezpieczania przez strażaków miejsca zdarzenia, sekcja kryminalna przeprowadziła swoje czynności dochodzeniowe.

Utylizacją odpadów zajmie się czechowicka firma prowadząca gospodarkę odpadami niebezpiecznymi. Pracownicy WIOŚ dokonali pomiarów - atmosfera nie skażona, jednocześnie pobierając próbki do laboratorium. Działania zakończono o godzinie 11.

aka / czecho.pl
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.