czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 10 października 2013
  • 28 października 2013
  • wyświetleń: 7615

Odbiorą meble, dywany i wózki

Za nami:

W październiku odbierane będą odpady wielkogabarytowe z terenu nieruchomości zamieszkałych, jednorodzinnych, w ramach nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Zwykłe śmieci czy wielkie gabaryty?
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych


Mieszkańcy naszej gminy, którzy chcą oddać swoje odpady wielkogabarytowe powinni wystawić je przed posesję w dniu 28 października do godziny 7.00. Wówczas rozpocznie się zbiórka, potrwa do czwartku 31 października do godziny 20.00.

Odpady wielkogabarytowe należy pozostawić przez cały okres zbiórki przed posesją, w miejscu umożliwiającym swobodny dojazd przedsiębiorcy.

Do komunalnych odpadów wielkogabarytowych zalicza się odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na odpady, m. in. meble, dywany, rowery, wózki dziecięce, sztuczne choinki. Odpady takie jak meble powinny być odpowiednio zdemontowane, tak aby umożliwić ich łatwy załadunek i bezpieczny transport.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą: wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak panele, płyty gipsowo-kartonowe, okna i ramy okienne, drzwi, wanny, umywalki, muszle toaletowe i spłuczki, grzejniki, rury, rynny, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz worki z odpadami.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.