Wiadomości

  • 27 grudnia 2013
  • 8 stycznia 2014
  • wyświetleń: 12034

Orszak Trzech Króli - nowe zdjęcia

W poniedziałek 6 stycznia po raz czwarty ulicami Zabrzega, ale po raz pierwszy w ramach ogólnoświatowego Orszaku Trzech Króli, kolędnicy, tak jak m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Bielsku - Białej i ponad 170 innych miejscowościach, wędrując ulicami za trzema królami, stworzyli swego rodzaju uliczne przedstawienie teatralne, w którym uczestniczyło kilkaset osób.

Wspólne kolędowanie w okolicznościowych koronach, zaangażowanie orkiestry dętej, zespołów muzycznych i bardzo licznego grona dzieci i młodzieży z miejscowego Zespołu Szkół złożyło się na całość tej z wszech miar udanej imprezy.

Orszak Trzech Króli w Zabrzegu · fot. Artur Tyc


Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za wspólne spotkanie oraz tym, którzy bezpośrednio włączyli się w przeprowadzenie całości - przygotowanie barwnych strojów a także uczestnikom I Gminnego Konkursu Szopek.

Orszak Trzech Króli w Zabrzegu · fot. Łukasz Kwaśniewski


Całość, przy współudziale lokalnych organizacji przygotowało Stowarzyszenie "Przyjazny Zabrzeg" wraz z Zespołem Szkół w Zabrzegu, a patronat nad imprezą objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Łukasz Kwaśniewski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.