czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2379

Dni Ziemi: XVIII Marsz Ekologiczny

Przedszkolaki z czechowickich placówek przemaszerowały 23 kwietnia ulicami miasta z okazji Dni Ziemi. Tradycyjny Marsz Ekologiczny odbył się w Czechowicach-Dziedzicach już po raz osiemnasty.

Mali ekolodzy, wyposażeni w transparenty oraz czapeczki nawiązujące do tematyki ekologicznej pojawili się przed Urzędem Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach punktualnie o 9.30. Rozśpiewanych uczestników XVIII Marszu Ekologicznego przywitał zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Paweł Mrowiec, wspólnie z Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Bernadettą Klimek oraz dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Andrzejem Kamińskim.

Dzień Ziemi 2014 - 23.04.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Przedszkolaki miały okazję, by pochwalić się swoją wiedzą ekologiczną. Za udział w Marszu Ekologicznym każda placówka otrzymała z rąk wiceburmistrza dyplom oraz słodkie nagrody. Przedszkolaki odwdzięczyły się za to Orderami Ekologa. Ekologiczny happening zakończył Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, który odbył się w Przedszkolach nr 5 i 8.

Inicjatorem Marszu i głównym organizatorem imprezy jest Przedszkole Publiczne nr 2, które przed osiemnastu laty, wspólnie z PP 5 i PP 8 rozpoczęło w ten sposób obchody Dni Ziemi. Potem dołączały kolejne placówki.

W każdej szkole i przedszkolu odbywają się również inne zajęcia o tematyce ekologicznej. Marsz Ekologiczny jest zwieńczeniem całorocznych działań czechowickich przedszkolaków na rzecz ochrony środowiska i okazją do edukacji ekologicznej spotykanych w drodze na Marsz dorosłych.

ŁP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.