czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2122

Teraz poradzą sobie na rynku pracy

W maju zakończył się cykl spotkań z doradcą zawodowym w projekcie "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

pomagać aktywnie, projekt, akcja, ops
Projekt "Pomagać aktywnie - promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice" · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Głównym celem zajęć z doradcą zawodowym była pomoc w określeniu indywidualnych preferencji i predyspozycji zawodowych oraz zmobilizowanie uczestniczek i uczestników do podnoszenia wykształcenia i kwalifikacji zawodowych.

Osoby biorące udział w spotkaniach mogły nauczyć się jak przygotować CV i list motywacyjny oraz jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z pracodawcą. Doradca zawodowy przedstawił również sposoby efektywnego poszukiwania pracy.

Na podstawie rozmów z uczestniczkami i uczestnikami projektu doradca zawodowy określił ich sytuację zawodową. W swoich opiniach wskazał konieczność kontynuowania edukacji lub podniesienia umiejętności zawodowych poprzez udział w kursach zawodowych.

Wskazanie właściwej ścieżki zawodowej ułatwi osobom uczestniczącym w zajęciach z doradcą zawodowym podjęcie zatrudnienia.

aka / czecho.pl, źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.