czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 lipca 2014
  • 19 lipca 2014
  • wyświetleń: 10837

Ochłodź się pod kurtyną wodną!

W centrum miasta przy skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Niepodległości i Piłsudskiego w Czechowicach-Dziedzicach pojawiła się tzw. kurtyna wodna. Dzięki niej w upalne dni mieszkańcy miasta mogą skąpać się w delikatnej mgiełce i poczuć kojące orzeźwienie.

Kurtynę uruchomiło - na wniosek Burmistrza Czechowic-Dziedzic - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Dzięki niej, w czasie uciążliwych upałów piesi spacerujący w pobliżu mogą zażyć odrobiny ochłody. Jest w pełni bezpieczna - można pod nią przechodzić nawet w garniturach bez obaw o to, że odzież się zaplami bądź zniszczy, co sprawdzili na sobie - zachęcając i zapraszając spacerujących mieszkańców do skorzystania z chwili ochłody - osobiście burmistrz Marian Błachut ze swoimi zastępcami Maciejem Kołoczkiem i Pawłem Mrowcem oraz prezesem zarządu PWiK Andrzejem Rzepką.

Kurtyna wodna w Czechowicach-Dziedzicach - 14.07.2014 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Kurtyna zlokalizowana jest na placu przy Rondzie Solidarności, u zbiegu ulic Słowackiego, Niepodległości i Piłsudskiego. Zużycie wody jest na tyle znikome, że u podnóża instalacji nie tworzą się nawet kałuże, gdyż wydobywająca się spod kurtyny delikatną mgiełką woda jest błyskawicznie wyparowywana.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.