czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2014
  • wyświetleń: 2283

Wybory: komitety na przestrzeni lat

W tym roku kandydatów w wyborach do rady miejskiej zgłosiło osiem komitetów. Przyjrzeliśmy się jak było w latach poprzednich.W 2002 roku siedem komitetów zarejestrowało kandydatów w naszej gminie były to: Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy, Obywatelskie Forum Samorządowe, "Lepsze Jutro Czechowic-Dziedzic", Rodzina-Prawo-Wspólnota, Wspólnie dla Czechowic-Dziedzic, Stronnictwo Demokratyczne oraz Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej.

Cztery lata później kandydatów zgłosiło także siedem komitetów (Platforma Obywatelska, Rodzina-Prawo-Wspólnota, Nowa Inicjatywa, Obywatelskie Forum Samorządowe, Lepsze Jutro Czechowic-Dziedzic, Obywatelska Wspólnota Samorządowa i Razem dla Czechowic-Dziedzic). Co ciekawe, ostatecznie aż sześć z nich (poza komitetem PO) miało swoich przedstawicieli w radzie.

W ostatnich wyborach wystartowało tylko pięć komitetów: Platforma, Prawo i Sprawiedliwość, Rodzina, Prawo Wspólnota oraz Nowa Inicjatywa i Innowacyjny Rozwój.

W tym roku komitetów jest osiem: Demokracja Bezpośrednia, Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska RP, Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke, Aktywny Senior Czechowic-Dziedzic, Przyjazny Samorząd, Stowarzyszenie Nowa Inicjatywa i Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.