czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2014
  • 1 listopada 2014
  • wyświetleń: 2534

Trwa policyjna akcja Znicz

Wczoraj rozpoczęła się policyjna akcja "Znicz 2014". Na drogach krajowych, dojazdowych, w okolicach cmentarzy i kościołów jest więcej policjantów. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

W ramach akcji policjanci sprawdzają stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Policjanci przypominają także kierowcom, by zwracali uwagę na znaki drogowe, możliwa jest bowiem czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ostrożność podczas jazdy oraz kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania.

Policja, radiowóz
Od 31 październikach na drogach naszego regionu trwa policyjna akcja "Znicz 2014". · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Policjanci przypominają także o podstawowych zasadach m.in dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, a także o zachowaniu odstępu między samochodami.

- Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków - informują funkcjonariusze. - Wszystkim pieszym przypominamy, aby odwiedzając groby bliskich korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.