czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 stycznia 2015
  • wyświetleń: 3932

Sportowcy otrzymali stypendia

W uznaniu poziomu sportowego oraz dotychczasowych osiągnięć, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut przyznał stypendia kolejnej grupie młodych, czechowickich sportowców.

Uroczyste wręczenie decyzji o przyznaniu stypendiów sportowych odbyło się we wtorek, 20 stycznia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Młodzi czechowiczanie, na co dzień promujący Gminę Czechowice-Dziedzice poprzez sukcesy osiągane w swoich dyscyplinach sportowych przyjęli gratulacje z rąk Burmistrza Mariana Błachuta, Zastępcy Burmistrza Macieja Kołoczka, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bartłomieja Fajfera oraz Przewodniczącej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu czechowickiej Rady Miejskiej Alicji Ogiegło.

Przyznano stypendia dla młodych sportowców - 20.01.2015 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Podkreślając i doceniając sportowe osiągnięcia stypendystów Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut zaznaczył, że nie byłoby ich bez pomocy, wręcz poświęcania ze strony trenerów, nauczycieli i rodziców młodych sportowców. Rozmawiano jednak nie tylko o sukcesach czechowickiego sportu, ale i o jego potrzebach i bolączkach. Wnioski płynące z krótkiego spotkania były takie, że choć tych ostatnich nie brakuje, w ostatnich latach, dzięki wyraźnemu wzrostowi wydatków na sport, baza sportowa w Czechowicach-Dziedzicach znacznie się poprawiła. Burmistrz i przedstawiciele Rady Miejskiej zapewnili przy tym o kontynuacji działań na rzecz sportu w Czechowicach-Dziedzicach.

Stypendia sportowe otrzymali:

Klub Sportowy Judo Czechowice- Dziedzice
  • Paweł Wawrzyczek - III miejsce Puchar Europy Juniorów, II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów, III miejsce Puchar Polski Juniorów, VII miejsce Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, IX miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów


Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice - sekcja kajakarska
  • Katarzyna Borgieł - III miejsce Mistrzostwa Polski, II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów,
  • Izabella Borgieł - III miejsce Mistrzostwa Polski, II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów,
  • Kamil Klimca - II miejsce Mistrzostwa Polski,
  • Jakub Gola - III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów,
  • Mateusz Borgieł - III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów, II miejsce Długodystansowe Mistrzostwa Polski,
  • Dominik Starowicz - II miejsce Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów.


Stypendium jest wyrazem uznania dla prezentowanego przez zawodnika poziomu sportowego i jego osiągnięć w danej dyscyplinie sportu. Może być także formą pomocy, celem podniesienia poziomu wyszkolenia, formy sportowej i kontynuacji startów.

BM / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.