Wiadomości

  • 15 kwietnia 2015
  • 21 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 8083

Gala Czechosławów - zdjęcia!

HB-UNIBUD i CH "Stara Kablownia" to zwycięzcy tegorocznej, szóstej już edycji konkursu Czechosławów - nagród przyznawanych firmom, które budując własną markę, przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Czechowic-Dziedzic. Statuetki Honorowych Czechosławów, przyznawanych przez Kapitułę poza konkursowymi kategoriami, trafiły w tym roku do Premiera Jerzego Buzka oraz Piotra Beczały, pochodzącego z Czechowic-Dziedzic, światowej sławy tenora.

Czechosławy - gala - 10.04.2015 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Od samego początku Gala Konkursu o tytuł Czechosława odbywa się w pierwszy piątek po Wielkanocy. W tym roku termin uroczystości zbiegł się z dniem piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej - tragicznego wypadku lotniczego, w którym w 2010 roku zginęło 96 wybitnych przedstawicieli Państwa Polskiego, z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim. Na początku Gali ich pamięć uczczono minutą ciszy...

Gościem specjalnym szóstej Gali Czechosławów była Elżbieta Bieńkowska, była Wicepremier i Minister Infrastruktury w rządzie Donalda Tuska, obecnie Komisarz Unii Europejskiej ds. Rynku Wewnętrznego i Usług. Wśród wielu znamienitych gości na szóstej Gali Czechosławów pojawili się: Premier Jerzy Buzek, Posłanki: Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek oraz Poseł Sławomir Kowalski, Wicewojewoda Śląski Mirosław Szemla, Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, Dyrektor Piotr Tatara z Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Starosta Bielski Andrzej Płonka.

Statuetki Czechosława - eleganckiej, kroczącej naprzód postaci, symbolizującej solidność w działaniu oraz aktywną i etyczną postawę laureata - zostały rozdane podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątkowy wieczór 10 kwietnia w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach. Zgłoszone do udziału w szóstej już edycji konkursu firmy walczyły o prestiżowy tytuł Czechosława 2015 w dwóch kategoriach: Produkcja i budownictwo oraz Handel i usługi. Kapituła konkursu, której przewodniczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut uznała, że w kategorii Produkcja i budownictwo nagrodę Czechosława otrzyma Przedsiębiorstwo Budowlane HB-UNIBUD, zaś w kategorii Handel i usługi Centrum Handlowe "Stara Kablownia".

W obu kategoriach konkursowych rozdane zostały również wyróżnienia w postaci Srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. W kategorii Produkcja i budownictwo Laur otrzymała Firma Budowlano-Consultingowa IKA. W kategorii Handel i usługi wyróżnieniem w postaci Srebrnego Lauru Umiejętności i Kompetencji uhonorowano Vertex S.A.

Pani Komisarz Elżbieta Bieńkowska oraz Wicewojewoda Mirosław Szemla, wspólnie z Burmistrzem Marianem Błachutem, Przewodniczącym Rady Miejskiej Damianem Żelaznym oraz Prezesem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeuszem Donocikiem, wzięli udział we wręczeniu Honorowego Czechosława Profesorowi Jerzemu Buzkowi, byłemu Premierowi oraz Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego. Przewodniczący Kapituły Konkursu Burmistrz Marian Błachut podkreślał, że przyjęcie Czechosława przez Premiera Jerzego Buzka, nadaje temu wyróżnieniu nowy, nadzwyczajny wymiar. Na uroczystości nie mógł się pojawić, przebywający w USA, Piotr Beczała. W specjalnie nagranym przemówieniu Piotr Beczała pozdrowił jednak uczestników Gali i podziękował za nagrodę, którą - jak zapewnił - w przyszłości odbierze z rąk Burmistrza Mariana Błachuta osobiście.

Atrakcją szóstej Gali Czechosława był koncert Haliny Frąckowiak z zespołem. Gwiazda polskiej estrady zabrała gości i laureatów Gali we wspaniałą podróż przez kilka dekad polskiej muzyki rozrywkowej.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.