czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 listopada 2005
  • wyświetleń: 750

Pojawiły się tańsze leki

Pierwsze tańsze leki z zagranicy są już w śląskich aptekach. Od poniedziałku taniej można kupić m.in. aspirynę. Na razie tańszych leków będzie tylko dziesięć. Za rok ma być ich już ponad setka.

Leki w Polsce są drogie, bo zagraniczne firmy wiele swoich produktów sprzedają w Polsce nawet dwa razy drożej niż w innych krajach. Przez wiele lat Ministerstwo Zdrowia nie zgadzało się na wprowadzenie tzw. importu równoległego. Szpitale i apteki nie mogły więc sprowadzać tańszych leków np. z Czech. Odkąd jesteśmy w Unii Europejskiej, zakaz nie obowiązuje. Kilka firm postanowiło z tego skorzystać i wybrało pierwsze leki, które opłaca się kupować za granicą i sprzedawać w Polsce.

Tańsze leki są potrzebne. Aptekarze ostrzegają - ze względu na wysoką cenę lekarstw, co czwarty pacjent rezygnuje z wykupienia recept.

Każdy tańszy lek z zagranicy pakowany jest do nowego pudełka i zaopatrzony w ulotkę w języku polskim. Rozpoznamy go w aptece właśnie po niefirmowym opakowaniu. Takie leki powinny być średnio o 15-20 proc. tańsze niż te sprzedawane przez producentów.

Radio Mega FM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.