czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2015
  • wyświetleń: 4421

Trening z Ministrem Sportu - zdjęcia

Okazja, by pobiegać z Ministrem Sportu nie zdarza się zbyt często. Taką mieli tymczasem w poniedziałkowy wieczór czechowiccy pasjonaci biegania. 29 czerwca wizytę w Czechowicach-Dziedzicach złożył nowy Minister Sportu i Turystyki Adam Korol.

Trening z Ministrem Sportu w Czechowicach - 29.06.2015 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Na starcie wspólnego biegu pojawili się biegacze związani z czechowicką grupą Rozbiegamy To Miasto oraz miłośnicy biegów z działających w naszym mieście klubów sportowych. Otoczonego RyTM-owiczami Ministra Adama Korola oraz przybyłego razem z nim Posła na Sejm RP Sławomira Kowalskiego przywitali: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. W spotkaniu z Ministrem na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzięli udział również: Alicja Ogiegło, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku Grzegorz Kotowicz oraz dyrektor MOSiR Adam Leśnik.

Przed biegiem Minister założył podarowaną mu przez czechowickich biegaczy koszulkę RyTM-u. Pierwotny plan zakładał wspólny bieg na dystansie 2,5 kilometra. Adam Korol - kiedyś wybitny wioślarz, pięciokrotny olimpijczyk, a po zakończeniu kariery zawodowej, pasjonat biegania i maratończyk - nie chciał nawet o tym słyszeć. Przy aplauzie ze strony czechowickich biegaczy skończyło się więc na trzech kółkach pomiędzy kąpieliskiem a stadionem, czyli 7,5 kilometrach. Dodajmy jeszcze, że w tym dniu Adam Korol miał mieć przerwę treningową, bo w niedzielę przebiegł dystans 18 kilometrów.

Po biegu Minister zwiedził jeszcze salkę gimnastyczną, na której trenują utytułowani, czechowiccy judocy. Był czas, by porozmawiać z władzami miasta na temat szeroko rozumianych problemów czechowickiego sportu, rozwijającej się bazy treningowej oraz związanych z tym potrzeb. Czechowiccy biegacze już umówili się z Ministrem Adamem Korolem na kolejny, wspólny trening, a Burmistrz Marian Błachut zaprosił go do ponownego odwiedzenia Czechowic-Dziedzic.

-----

Minister Adam Korol urodził się 20 sierpnia 1974 roku. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Jeden z najwybitniejszych polskich wioślarzy. Pięciokrotny olimpijczyk, wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata oraz medalista Mistrzostw Europy. Osada, w której pływał Adam Korol w 2006 roku została uznana za najlepszą męską załogę przez Międzynarodową Federację Wioślarską FISA.

Po skończeniu kariery sportowej w wioślarstwie, po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, jego pasją stało się bieganie. Wystartował w trzech prestiżowych maratonach. Jego rekord życiowy wynosi 2 godz 49 min.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.