czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 21 września 2015
  • wyświetleń: 2992

Dieta może być lekarstwem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Naturhouse Czechowice-Dziedzice" podaj

Artykuł sponsorowany:

Bardzo często przyczyn chorób upatrujemy w czynnikach genetycznych. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach to niezdrowy styl życia, a w tym niewłaściwa dieta mogą być przyczyną naszych dolegliwości. Coraz więcej Polaków cierpi na choroby dietozależne, czyli takie na których wystąpienie ma wpływ odżywianie. Rozwój i terapia tego typu schorzeń w dużej mierze zależą od tego co i w jakich ilościach jemy.

naturhouse


W grupie chorób dietozależnych znajduje się aż około 80 schorzeń. Nieodpowiednia dieta może przyczynić się nie tylko do rozwoju otyłości, ale również nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, cukrzycy, osteoporozy, a także chorób powiązanych z układem nerwowym jak udar mózgu czy choroba Parkinsona. Pod wpływem niewłaściwego odżywiania rozwijają się także choroby nowotworowe, jak np. nowotwór piersi, prostaty, żołądka czy jelita grubego - ostrzega Paulina Niesyczyńska, dietetyk Naturhouse. To co jemy ma również wpływ na choroby układu trawiennego, a także niektóre zaburzenia psychiczne, próchnicę zębów czy bezpłodność. Dodatkowo dieta wpływa na samopoczucie, pamięć, koncentrację i kondycję psychiczną.

Co zrobić, aby uchronić się przed chorobami dietozależnymi?

Podstawą profilaktyki, ale również leczenia już istniejących schorzeń, jest zdrowa i dobrze zbilansowana dieta i trwała zmiana nawyków żywieniowych - stwierdza dietetyk. Co zatem wybierać, a czego unikać aby uniknąć nadwagi i towarzyszących jej chorób?

  • Przede wszystkim należy zrezygnować z potraw tłustych oraz smażonych, wszelkich produktów fast food oraz ograniczyć spożycie cukrów prostych i soli w codziennych posiłkach.
  • Większość z nas spożywa zdecydowanie za mało warzyw i owoców. Warto szczególnie zadbać o ich odpowiednią ilość, ponieważ stanowią źródło przeciwutleniaczy, błonnika pokarmowego, witamin i mikroelementów, czyli składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
  • Do diety wprowadźmy również tzw. zdrowe tłuszcze, czyli produkty bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), jak np. ryby morskie, oliwa, olej rzepakowy, orzechy. NNKT odpowiadają m.in. za prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz wspomagają działanie systemu immunologicznego.
  • Bardzo ważne jest także dostarczanie odpowiedniej ilości błonnika, który wspomoże pracę przewodu pokarmowego, ale również obniży poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz zmniejszy ryzyko nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Produkty zbożowe, które wybieramy, powinny być jak najmniej przetworzone dlatego najlepszym wyborem będą pełnoziarniste kasze i makarony, brązowy ryż czy pieczywo razowe.
  • Pamiętajmy również o wypijaniu co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Woda pomaga usunąć zbędne składniki przemiany materii, transportuje składniki odżywcze do komórek ciała i wspomaga proces wchłaniania substancji odżywczych.


Do żelaznych zasad zdrowego żywienia zalicza się także regularność posiłków, czyli 3 podstawowe posiłki (śniadanie, obiad i kolacja) i do tego dwie przekąski (II śniadanie i podwieczorek). Warto zwrócić uwagę na różnorodność potraw - im bardziej urozmaicona będzie dieta, tym więcej cennych substancji odżywczych, minerałów i witamin dostarczymy do organizmu.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dietetykiem!

Co ważne, na choroby dietozależne mogą cierpieć również osoby, które nie mają nadwagi - zauważa dietetyk Naturhouse. Aby więc sprawdzić czy Twój sposób odżywiania jest odpowiedni oraz czy schorzenia, z którymi się borykasz, mogą mieć podłoże dietozależne, warto skorzystać z konsultacji z dietetykiem. Odpowiednio zbilansowany jadłospis może skutecznie uzupełnić leczenie, dlatego warto skorzystać z porady eksperta w dziedzinie żywienia.

W ramach trwającej w dniach 14 września - 30 listopada 2015 kampanii edukacyjnej Uwaga Nadwaga, możesz bezpłatnie skonsultować się ze specjalistą Naturhouse.

Już dziś zadzwoń i umów się na konsultację z dietetykiem


Centrum Dietetyczne Naturhouse

Czechowice-Dziedzice
ul. Targowa 4
tel. 796 977 977

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 9:00 - 17:00
Wtorek: 11:00 - 19:00
Środa: 8:00 - 16:00
Czwartek: 11:00 - 19:00
Piątek: 8:00 - 15:00


naturhouse


naturhouse


Przyłącz się do akcji!

Więcej informacji: www.uwaganadwaga.com

naturhouse


Naturhouse Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Naturhouse Czechowice-Dziedzice" podaj