Wiadomości

  • 13 lutego 2016
  • 19 lutego 2016
  • wyświetleń: 6211

Nowe centrum handlowe w budowie

W ostatnich dniach w Tychach rozpoczęła się budowa nowego dużego centrum handlowego Gemini. Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku, a jego właściciele nie ukrywają, że będą chcieli do siebie przekonać także mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Czy Gemini Park Tychy stanie się poważną konkurencją dla galerii z naszego miasta i Bielska-Białej, a także sklepów działających na naszym lokalnym rynku?

Wizualizacje Gemini Park Tychy · fot. Gemini Park Tychy


Gemini Park będzie największym nowym centrum handlowym pomiędzy Katowicami a Bielskiem-Białą. Największym jego atutem ma być lokalizacja. Centrum handlowe znajdzie się przy drodze krajowej nr 1 (w pobliżu sklepów Tesco, Saturn oraz Obi), co znacznie ułatwi dojazd klientom, szczególnie tym, którzy dojeżdżają do pracy w Tychach i Katowicach.

Lokalizacja Gemini Park Tychy

Wartość inwestycji wyniesie około 350 - 400 mln zł. Gemini Park Tychy będzie miało powierzchnię handlową ok. 36 tys. m kw. i znajdzie się w nim 130 lokali handlowych. Jednym z głównych najemców Gemini Park Tychy jest polska sieć supermarketów - Piotr i Paweł. Ponadto do centrum dołączą operatorzy foodcourt, drogerie i perfumeria, sklepy z odzieżą, multimediami oraz oferujące produkty dla domu.

Rafał Sonik, prezes Gemini Holdings, już wcześniej wyrażał nadzieję, że nowe centrum będzie służyć nie tylko mieszkańcom Tychów, ale również będą tu przyjeżdżali klienci z Bierunia, Pszczyny i Czechowic-Dziedzic.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.