Wiadomości

  • 23 lutego 2016
  • wyświetleń: 8246

Wycinka drzew w Czechowicach

W mieście trwa wycinka drzew. Wycięto już kilka przy ulicach Traugutta i Żeromskiego. Powodem wycinki jest modernizacja dróg i chodników.

Wycinka drzew - 02.2016 · fot. KW / czecho.pl


Przy ulicy Traugutta, która jest drogą powiatową, wycięcie drzew związane jest z dalszą modernizacją tej drogi (pierwszy etap to wybudowanie ronda). Administratorem prac jest Zarząd Dróg Powiatowych. Prawdopodobnie w przyszłym roku - w ramach kolejnych prac - zostaną wycięte kolejne drzewa wzdłuż tej drogi.

Z kolei przy ulicy Żeromskiego, która jest drogą gminną, wycinkę prowadzono z powodu przygotowań do modernizacji chodnika. Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach - wycięte drzewa były zniszczone, o słabej żywotności. Zapewniono, że będą nowe nasady drzew.

W ramach odnowy drzewostanu wycinkę zaplanowano również m.in przy ulicach: Niepodległości, Dolnej, Piasta. Pasieki, przy niektórych skwerach i w Parku Miejskim.

KW / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.