czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2016
  • 15 czerwca 2016
  • wyświetleń: 5701

Widowiskowe kajak polo w weekend w Kaniowie - zdjęcia

Tak dużego turnieju pod względem liczby uczestniczących drużyn oraz ilości rozegranych meczów jeszcze w Kaniowie nie było. W sobotę, 11 czerwca, mecze trwały od godz.8 do 21.30, a w niedzielę od 7.00 do 16. Aby wyłonić zwycięzców konieczne było rozegranie 120 meczów. Wzięły w nich udział 33 drużyny polskie i zagraniczne. W ich składach roiło się od nazwisk uczestników i medalistów Mistrzostw Europy oraz uczestników Mistrzostw Świata.

Zawody kajak-polo w Kaniowie - 11.06.2016 · fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych gościł zawodniczki i zawodników z Węgier (Nygymaros, Vibra), Litwy (Alytus), Ukrainy (KWS Kijów), Austrii (Union Kanu Klub Wien - KanuPolo) oraz z Choszczna (MOSW, Wodniak), Warszawy (Powiśle), Katowic (Kanu), Kalisza (KTW), Księżpola (Tanew), Leśnej (Kwisa), Skierniewic (WOPR), Klinisk (Olimpijczyk), występowała także reprezentacja Polski U-18. Gospodarze, UKS Set Kaniów, wystawili swoje drużyny w każdej dywizji, a tych były trzy: Dywizja I - kategoria Senior Men (rocznik 1997 i starsi) - zgłosiło się 9 drużyn, Dywizja II - kategoria Women / U18 Men (1998 - 2001) - zgłosiło się 13 drużyn, Dywizja III - młodziki, roczniki 2001 - 2003 Men/Women - zgłosiło się 7 drużyn, a w Turnieju "Panda Cup", w którym występowały dzieci zgłosiły się 4 drużyny.

Za najbardziej udany start może uważać występy swoich drużyn UKS Set Kaniów. W każdej kategorii zaliczyli podium, to najwyższe 3 razy i jedno najniższe, w sumie trzy złote medale i jeden brązowy.
Pasjonujące widowisko zgotowali najmłodsi i najstarsi zawodnicy.

W Turnieju "Panda Cup" UKS Set przegrywał z MOSW Choszczno 1:3, ale doprowadził do remisu w ostatnich sekundach meczu i dzięki "złotej bramce" Hani Sojki w dogrywce pokonał MOSW Choszczno 4:3. Było gorąco na wodzie i na widowni, a to za sprawą sporej ekipy kibiców z Choszczna, no i dopingowi kaniowskich kibiców i zawodników.

"Panda Cup" - finał: UKS Set Kaniów - MOSW Choszczno 4:3. Trzecie miejsce zajęło Powiśle Warszawa
Dywizja III - finał: UKS Set Kaniów - MOSW Choszczno 11:4 (bramki: Dominika Sojka - 4, Wojciech Pilarz - 4, Jan Adamaszek - 2, Michał Twardzik - 1). Trzecie miejsce zajęło Nagymaros.

Dywizja II - Pierwsze miejsce zajął Alytus z Litwy pokonując w finale MOSW Choszczno 10:3. Mecz o trzecie miejsce pomiędzy UKS Set B i Poland U-18 zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6:2.
Dywizja I - finał: UKS Set Kaniów - Powiśle Warszawa 6:4 (bramki: Łukasz Pilarz - 2, Arkadiusz Pilarz, Paweł Michalec, Borys Zubczewski, Dawid Wizner). Trzecie miejsce przypadło KTW Kalisz.

Również ten finał był niezwykle emocjonujący. Do stanu 4:4 nie można było wskazać faworyta, akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą i z powrotem. Ostanie słowo należało jednak do kaniowian. Najpierw prowadzenie 5:4 dał Dawid Wizner, a następnie bezbłędnie rzucił piłkę Łukasz Pilarz. Na wyrównanie po tym rzucie zawodnicy z Warszawy nie mieli już szans.

Na widowni zawodników obserwowali: wójt Artur Beniowski, zastępca wójta Marcin Kanik, zastępca dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Katarzyna Hesek, a dekoracji drużyn dokonywali: wójt Artur Beniowski, Tony Griffin - konsultant techniczny ECA, prezes UKS Set Halina Błaszkiewicz i trener Dariusz Pilarz.

Międzynarodowy Turniej Kajak Polo, II edycja Pucharu Polski i Turniej "Panda Cup" odbyły się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy w Bestwinie, Przedsiębiorstwa Górniczego SILESIA i pomocy Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie. Nie bez znaczenia jest również umowa sponsorska z firmą Tedi Sport, dzięki której zawodnicy UKS Set nie muszą martwić się o sprzęt.

Najlepsze drużyny Dywizji I otrzymały oprócz pucharów i medali także nagrody pieniężne, odpowiednio 300, 200 i 100 euro.

danielek2002 / klub.czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.