czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2016
  • 10 lipca 2016
  • wyświetleń: 9382

Uczniowie SP2 w Ligocie na koloniach w Darłówku - zdjęcia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie wrócili właśnie z kolonii letnich w Darłówku. 10-cio dniowy pobyt minął dzieciom bardzo szybko. Teraz pozostały już tylko wspomnienia, którymi organizatorzy wyjazdu chcę się podzielić z czytelnikami portalu.

Reklama

Kolonie letnie uczniów SP 2 w Ligocie - relacja

Kolonijny wyjazd dla dzieci nad morze do Darłówka zrealizowany został w dniach 26 czerwca - 6 lipca w Ośrodku Kolonijno - Wczasowym "Gniewko" w Darłówku. Jest to ośrodek położony około 50 m od morza. Posiada pokoje 3, 4, 5 i 6 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, plac zabaw, boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, salę gimnastyczną, gabinet lekarski oraz kryty basen kąpielowy. W wyjeździe na kolonię letnią wzięło udział 21 uczniów z klas I - V naszej szkoły, trzech opiekunów oraz kierownik.

Uczniowie SP2 w Ligocie na koloniach w Darłówku - 16.06-06.07.2016 · fot. Ewa Janusz


Nadrzędnym celem wyjazdu była integracja poprzez wypoczynek, zabawę, zachęcanie do zdrowego stylu życia. Realizacji celów sprzyjało miejsce pobytu - ciekawe pod względem turystyczno - krajoznawczym, charakteryzujące się ogromną różnorodnością flory i fauny, a przede wszystkim różnorodność zaproponowanych uczestnikom kolonii zajęć rekreacyjno - rozrywkowych i edukacyjno - wychowawczych. Założone w programie cele zostały w pełni zrealizowane. Uczestnicy kolonii poznali wiele ciekawych miejsc oraz zwiedzili bliższą i dalszą okolicę. Odbyły się autokarowe wycieczki do:
  • "Wioski Hobbitów" w Sierakowie Słoweńskim, gdzie dzieci wzięły udział w fabularnej grze terenowej pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem", w pokazach sztuki kowalskiej w "Kuźni Krasnoludów" oraz w hobbickich grach i zabawach.
  • Gospodarstwa Edukacyjnego w Paprotach, gdzie odbyły się drużynowe gry i zabawy labiryntowe /naturalne labirynty z roślin, mega bańki mydlane, konkursy z balonami wypełnionymi wodą/.


Dużą atrakcją dla dzieci był rejs statkiem po otwartym morzu, wspinaczki w Parku Linowym oraz pobyt w Parku Wodnym "JAN". Ciekawym doświadczeniem były piesze wycieczki po rozsuwanym moście im. Kapitana Witolda Huberta - łączącym dwie strony Darłówka oraz podziwianie wiatraków - zabytku techniki, stanowiącego pierwszą, profesjonalną farmę wiatrakową w Polsce.

Uczniowie bardzo aktywnie spędzali wolny czas, stąd obok wycieczek i spacerów zorganizowane były różnorodne zajęcia rekreacyjno - rozrywkowe: spacery brzegiem morza, gry i zabawy na plaży, wycieczki piesze, zajęcia na krytym basenie z ratownikiem /trzy razy w tygodniu/, gimnastyka korekcyjna /dwa razy w tygodniu/, tenis stołowy, piłka nożna i siatkowa, ognisko, grill, inhalacje solankowe /dwa razy w tygodniu/ dyskoteki oraz liczne konkursy, m.in. piosenki szantowej, sportowe, plastyczne, na budowle z piasku. Na pewno na długo pozostaną w pamięci "NEPTUNALIA", podczas których do przejścia był niezwykle urozmaicony tor przeszkód, a do spróbowania "czarodziejska mikstura".

Wspólne spędzanie wolnego czasu było doskonałą okazją do integracji całego zespołu, sprzyjało wytwarzaniu korzystnych relacji między opiekunami, a uczniami. Dały także nauczycielom możliwość głębszego poznania uczniów. Ponadto umożliwiło wychowawcom poznanie dzieci w sytuacjach pozaszkolnych, sprzyjało ich otwartości i budowaniu wzajemnego zaufania.

10-cio dniowy pobyt minął nam bardzo szybko i z żalem żegnaliśmy Darłówko i Kolonijny Ośrodek "GNIEWKO". Biorąc pod uwagę pozytywną opinię uczniów i ich rodziców, zasadne wydaje się organizowanie tego typu przedsięwzięć w następnych latach.

Organizatorki bardzo dziękują rodzicom uczniów za zasponsorowanie czapek i nagród rzeczowych dla dzieci oraz pani Halinie Cieślar za uszycie chust kolonijnych.

A także Radzie Rodziców, która również przyczyniła się do uatrakcyjnienia tego wyjazdu. Szczególne podziękowania należą się Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, gdyż kolonia letnia była współfinansowana ze środków otrzymanych od gminy, dzięki którym znacznie zmalał jej koszt.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.