Wiadomości

  • 30 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 6157

Promotio Urbis dla Elżbiety Zarębskiej - zdjęcia i wideo

Elżbieta Zarębska została laureatem tegorocznej nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice. Nagroda została wręczona w niedzielę 28 sierpnia podczas 42. Dni Czechowic-Dziedzic.

Promotio Urbis dla Elżbiety Zarębskiej - 28.08.2016 · fot. Elżbieta Zarębska


Pamiątkową plakietę oraz dyplom z tytułem Promotio Urbis A.D. 2016 Elżbieta Zarębska - pedagog, popularyzatorka sportu i zdrowego trybu życia - przyjęła z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego.

Dziękując za przyznanie nagrody Komisji oraz przewodniczącemu jej pracom burmistrzowi laureatka podkreślała, że Promotio Urbis jest wyróżnieniem nie tylko dla niej samej, ale dla wszystkich tych, którzy na co dzień ją wspierają i motywują do dalszej pracy. Elżbieta Zarębska zwróciła się też z podziękowaniami do wszystkich mieszkańców Czechowic-Dziedzic, którzy chętnie uczestnicząc w organizowanych przez nią zawodach, imprezach, czy akcjach charytatywnych, pozwalają jej realizować swoje pasje i marzenia.

Przy okazji nagrody, warto sobie przypomnieć w krótkim materiale działalność Eli Zarębskiej:


Posiedzenie Komisji ds. przyznania nagrody "Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice" w 2016 r. odbyło się 6 lipca bieżącego roku. Obradom przewodniczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Komisja postanowiła przyznać nagrodę "Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice" w 2016 roku Elżbiecie Zarębskiej. Decyzję podjęto jednogłośnie. Uzasadniając swoją decyzję Komisja podzieliła argumentację znajdującą się we wniosku Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Podkreślono, że Elżbieta Zarębska - trenerka fitness i kulturystyki, nauczycielka i animatorka życia sportowego, od blisko 20 lat upowszechnia zasady zdrowego stylu życia. Znana z tej działalności, nie tylko na forum gminy i regionu, ale w całym kraju, w znacznym stopniu przyczynia się do promocji Czechowic-Dziedzic. Elżbieta Zarębska od lat angażuje się w działania promujące zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną, cyklicznie organizując w naszym mieście liczne zawody sportowe, akcje charytatywne oraz imprezy popularyzując sport dla mieszkańców.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Elżbieta Zarębska nie ogranicza swojej działalności do organizowania własnych przedsięwzięć, ale zawsze chętnie angażuje się w podobne imprezy, których organizatorem jest Gmina Czechowice-Dziedzice.

Elżbieta Zarębska jest absolwentką AWF w Katowicach, mgr Pedagogiki i Promocji Zdrowia. Od 1999 roku jest Prezesem Telewizyjnego Klubu Kwadransowych Grubasów, który współpracuje z programem I TVP oraz Instytutem Żywienia i Żywności w Warszawie. W 2013 roku została wybrana przez Telewizję Polsat "Nauczycielem z Pasjami". Jej autorski projekt "Pociąg do stacji Forma" cieszy się dużym uznaniem wśród mieszkańców i uczy regularnej aktywności fizycznej coraz większe rzesze ludzi, w bardzo różnym wieku.

Nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice została ustanowiona przez Radę Miejską w maju 1996 roku. Nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice jest formą wyróżnienia i uhonorowania najwybitniejszych osób związanych z Gminą Czechowice-Dziedzice. Przyznawana jest animatorom życia kulturalnego, naukowego, sportowego, społecznego - osobom wyróżniającym się w swojej pracy i pasji.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.