czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2016
  • 2 września 2016
  • wyświetleń: 3705

Konkurs Liderzy 25-lecia: kandydaci z naszego powiatu

Powiat Bielski zachęca do głosowania w Konkursie "Liderzy 25-lecia" - ogólnopolskim plebiscycie, którego celem jest uhonorowanie osób, organizacji lub instytucji, które swoimi pomysłami, działaniem, aktywnością wyznaczały nowe kierunki w rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Ich inkluzji społecznej.

Reklama

Konkurs organizowany jest przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Głosowanie zakończy się w dniu 6 września 2016r. Laureaci zostaną wyłonieni w drodze głosowania Internautów na stronie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: http://www.pfron.org.pl/pl/ankiety/18,Lider-25-lecia.html

Powiat Bielski zgłosił do Konkursu Panią Marię Sysak-Łyp i Pana Tadeusza Sowińskiego (47. pozycja na liście do głosowania).

Maria Sysak-Łyp i Tadeusz Sowiński są od wielu lat zaangażowani w poprawę życia osób z niepełnosprawnościami. W 1994r. byli współzałożycielami Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "RAZEM" w Bielsku-Białej - Pani Maria jest jego prezesem, a Pan Tadeusz jest aktywnym członkiem zarządu. W trosce o przyszłość podopiecznych Stowarzyszenia z ich inicjatywy powstał w Bestwinie Ośrodek Rehabilitacyjno-Szkoleniowy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin. Ciągłe poszukiwanie nowych form wsparcia i troska o przyszłość podopiecznych zaowocowała podjęciem decyzji o budowie Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego. Do budowy tej przekonali tysiące osób fizycznych i dziesiątki firm. Ukończenie jego budowy w 2013r. rozpoczęło działania aktywizujące osoby niepełnosprawne.

W 2015r. przyjęto mieszkańców do Ośrodka działającego jako DPS. Osoby w nim zamieszkałe uzyskują wsparcie by uśmiech nie schodził z ich twarzy nawet wtedy, gdy zabraknie im dotychczasowych opiekunów. Pani Maria jest odznaczona Honorową Odznaką "Zasłużony dla Województwa Śląskiego", posiada tytuł "Perła Podbeskidzia". Pan Tadeusz za swoją prospołeczną postawę został odznaczony brązowym i złotym Krzyżem Zasługi. Oboje za pomoc i zaangażowanie w poprawę życia osobom niepełnosprawnym i budowę dla nich Domu w Bestwinie otrzymali order "Serce Dziecka". Są to ludzie aktywni, zaangażowani całym sercem w troskę o innych. W działaniu na rzecz osób niepełnosprawnych nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

aka / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.