czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 listopada 2016
  • wyświetleń: 1559

Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne. Rusza bezpłatna infolinia

Każdy może pomóc tym osobom, które szczególnie narażone są na działanie niskich temperatur. Od 1 listopada funkcjonuje specjalna infolinia, gdzie pod numerem telefonu 987 (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych) można uzyskać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Reklama

Infolinia swoim zasięgiem obejmuje teren całego województwa śląskiego i obsługiwana jest przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Funkcjonować będzie przez całą dobę w każdym dniu tygodnia do końca marca przyszłego roku.

Na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego umieszczony jest wykaz placówek świadczących pomoc osobom bezdomnym.

policja, bezdomny
Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne. · fot. KPP Pszczyna


Wspólnie z policją apelujemy o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie to właśnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.