czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1970

Na czechowickim Osiedlu Tomaszówka "Recykling dał owoce"

W Czechowicach-Dziedzicach "Recykling dał owoce". Zbiórka elektrośmieci prowadzona była w Gimnazjum Publicznym nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza i Przedszkolu nr 6 "Zaczarowany Ogród".

Recykling dał owoce - 11.2016 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Akcja została także rozpowszechniona przez Zarząd Osiedla Tomaszówka, na terenie którego znajdują się obie placówki, więc dołączyło do niej wielu mieszkańców miasta. Zbiórkę koordynowały: Barbara Michałek-Piernik, Małgorzata Brosz i Iwona Rąpel-Nowak. Celem podjętych działań było promowanie ekologicznych zachowań oraz zdrowego i świadomego stylu życia. Obok szkoły zgromadzona została "góra" komputerów, drukarek, telewizorów, odbiorników radiowych, sprzętów AGD, telefonów, zabawek i baterii.

Radosny i smakowity finał akcji odbył się w dniach 9 i 10 listopada. Samorząd Uczniowski GP3 przygotował i rozdał wtedy paczki z owocami lub sałatki owocowe wszystkim, którzy dostarczyli przedmioty podlegające recyklingowi. Fundatorem zdrowych nagród byli organizatorzy, natomiast ich dostawę zapewniła firma Rafpolspeed.

Pomysłodawcą akcji jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, a partnerem Europejska Platforma Recyklingu. Informację o Czechowicach-Dziedzicach na ogólnopolskiej stronie akcji najdziesz tutaj.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.