Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2017
  • 28 stycznia 2017
  • wyświetleń: 7228

Burmistrz: gmina zakupi cztery czujniki zanieczyszczeń powietrza

Do końca stycznia w czterech lokalizacjach na terenie gminy Czechowice-Dziedzice mają zostać zainstalowane czujniki zanieczyszczeń powietrza pyłami zawieszonymi.

jarczok
Temat smogu poruszył radny Krzysztof Jarczok · fot. czecho.pl


Na styczniowej sesji Rady Miejskiej radny Krzysztof Jarczok poruszył temat zanieczyszczeń powietrza na terenie gminy. Radny Stowarzyszenia Nowa Inicjatywa dopytywał burmistrza o możliwość zainstalowania czujników, które pozwolą zdiagnozować jakość powietrza w Czechowicach-Dziedzicach.

- Jestem już po spotkaniu z producentem takich urządzeń. Coraz więcej samorządów decyduje się na zakładanie czujników. Na początku chcemy zainstalować cztery urządzenia na naszych obiektach: na budynku Urzędu Miejskiego, na północy, południu i w Zabrzegu. Mam nadzieję, że do końca miesiąca czujniki zostaną zainstalowane i będziemy mogli porównywać się z innymi miejscowościami - mówił burmistrz. Koszt zakupu urządzeń wyniesie około 5000 zł.

marian błachut
Burmistrz oznajmił, że gmina zakupi cztery czujniki zanieczyszczeń powietrza · fot. czecho.pl


Gospodarz gminy oznajmił radnym, że woli poznać prawdę o stanie jakości powietrza na terenie gminy, nawet jeśli ta może być bolesna. - Według oficjalnych raportów WIOŚ naszej gminy nie ma wykazie tych najbardziej dotkniętych tym problemem. Podejrzewam, że nie jest aż tak dramatycznie, co nie znaczy, że mamy się cieszyć i nic nie robić - dodaje Marian Błachut.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic skrytykował działania wszystkich ekip rządowych, które od wielu lat nie potrafią poradzić sobie z problemem niskiej emisji i często obarczają winą samorządowców.

- Jeśli chodzi o problem zatruwania środowiska przez przydomowe kotłownie to jest to wynikiem złej polityki krajowej prowadzonej przez rządy. Przez wiele lat nie załatwiono tego tematu, chociaż sygnały od samorządu wielokrotnie były wysyłane w tej sprawie - mówił Marian Błachut.

ab / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.