czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 maja 2017
  • 18 maja 2017
  • wyświetleń: 13569

Fałszywy alarm bombowy na stacji paliw: 25-latka w areszcie

25-letnia kobieta, która wywołała fałszywy alarm o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie czechowickiej stacji paliw, spędzi w areszcie najbliższe miesiące. Decyzję tę podjął Sąd Rejonowy w Pszczynie na wniosek policji i prokuratury. Sprawczyni została zatrzymana przez policjantów z Czechowic-Dziedzic. Za przestępstwo to grozi jej do 8 lat więzienia. Zostanie też najprawdopodobniej obciążona kosztami akcji ratunkowej, które sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Kobieta wracając nad ranem do domu, powiadomiła personel stacji paliw w Czechowicach-Dziedzicach, że na terenie budynku znajduje się bomba. Obsługa natychmiast zaalarmowała o zdarzeniu oficera dyżurnego, który skierował na miejsce policyjne patrole.

W prowadzoną akcję zaangażowano policjantów, strażaków oraz służby techniczne. Policyjni pirotechnicy oraz przewodnik z psem szkolonym do wykrywania ładunków wybuchowych, przeszukiwali budynek i teren sąsiadujący ze stacją paliw. Ładunku wybuchowego nie było, jednak fałszywy alarm spowodował konieczność ewakuowania 4 osób.

W tym samym czasie czechowiccy policjanci zatrzymali 25-letnią kobietę, podejrzaną o to przestępstwo. W czasie interwencji sprawczyni szarpała się i usiłowała uciec. Mundurowi obezwładnili ją i zakuli w kajdanki. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.

Nazajutrz usłyszała zarzuty. Sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu. Za wywołanie fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego grozi jej do 8 lat więzienia.

Loading...

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała, Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.