Wiadomości

  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 5928

Czechowicki Eco-Patrol: blisko 500 kontroli i 5 mandatów

Od grudnia w straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach funkcjonuje Eco-Patrol, którego głównym zadaniem i celem jest dbanie o środowisko, między innymi poprzez eliminowanie dzikich wysypisk śmieci.

Od początku istnienia Eco-Patrol współpracuje wraz z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach i prowadzi kontrole firm pod kątem zawarcia umowy na wywóz odpadów komunalnych z terenów działalności. Również przeprowadzane są kontrolę posesji, które do dnia dzisiejszego nie połączyły się do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

- Obowiązkiem właścicieli prowadzących działalność gospodarczą jest posiadanie umowy na wywóz odpadów oraz co najmniej ostatnich dwóch rachunków na wywóz takich odpadów. Także właściciel budynku jest zobowiązany do podłączenia się do istniejącej sieci kanalizacyjnej (art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie). Za popełnione wykroczenia strażnik miejski może ukarać mandatem do 500 zł na podstawie art. 10 ust 2 w zw. z art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie. Także Eco-Patrol przeprowadził kontrole pieców centralnego ogrzewania pod kątem spalania odpadów - poinformowała straż miejska.

Podsumowanie działalności Eco-Patrolu (I kwartał):1. Kontrole posesji pod kątem podłączenia się do istniejącej sieci kanalizacyjnej: 151
2. Kontrole firm pod kątem zawartych umów na wywóz odpadów komunalnych: 127
3. Kontrole palenisk tj. Kontrola pieców C.O: 197
a) stwierdzono 16 nieprawidłowości
b) nałożono 5 mandatów karnych
4. Doprowadzono do usunięcia dzikich wysypisk śmieci: 10
5. Odłowienie bezpańskich psów i umieszczeniu ich w Schronisku dla zwierząt

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj