czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4212

[ZDJĘCIA] Uczniowie SP2 z Ligoty z wizytą w Uniwersytecie Jagielońskim

Czym zajmuje się prawdziwy matematyk? Czy jego praca polega tylko na nauczaniu? I czy matematyka mimo swego skomplikowania może być piękna i ciekawa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie poszukiwali na najstarszej uczelni w Polsce - Uniwersytecie Jagiellońskim.

Reklama

Wizyta uczniów SP2 w Ligocie w Uniwersytecie Jagielońskim · fot. SP2 Ligota


Nasi podopieczni wraz z panią Dorotą Nasuta oraz panią Joanną Polczyk wzięli udział w zajęciach popularyzujących królową nauk na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Pierwsza część zajęć była dla naszych uczniów, niczym dla prawdziwych studentów, okazją do wysłuchania wykładu pana dr Michała Kapustki na temat "Własności czworokątów".

Kolejnym etapem były praktyczne ćwiczenia angażujące nie tylko umysł, ale i zdolności manualne podopiecznych. Uczniowie przeprowadzili badania właściwości figury zwanej "wstęgą Möbiusa", podjęli próby ułożenia kilkunastu rodzajów kostek Rubika, sprawdzili zasadność Twierdzenia o czterech barwach oraz stworzyli ogromną bryłę - sześcian z klocków matematycznych.

Każdy z uczestników zajęć przekonał się, że uczeniu się matematyki towarzyszyć może wiele pozytywnych emocji. Być może już za kilka lat nasi uczniowie znów przekraczać będą progi Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, tym razem już jako studenci.

SP 2 Ligota

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.