czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 3314

[ZDJĘCIA] Wakacje z czechowicką świetlicą Zatoka

Jak co roku świetlica "ZATOKA" mieszcząca się przy ul. Słowackiego 32a w okresie wakacyjnym otworzyła swoje podwoje dla wszystkich chętnych dzieci mieszkających na terenie naszej gminy.

Wakacje w Zatoce - 07.2017 · fot. OPS Czechowice-Dziedzice


Już od pierwszego dnia budynek rozbrzmiewał śmiechem, gwarem, radością. Emocje towarzyszyły nam od pierwszego do ostatniego dnia wspólnego wypoczynku. Był to czas odpoczynku, zabaw, nawiązywania nowych znajomości, niespodzianek, aktywności fizycznej, odkrywania okolicy i licznych wycieczek.

Wakacje rozpoczęły się z przytupem, gdyż pogoda sprzyjała nie tylko zabawom w pobliskim parku i wyjściom na czechowickie kąpielisko. Dzieci pięć razy odwiedziły kino i figlopark. Bawiły się w chorzowskim Wesołym Miasteczku "Legendia" oraz w ZOO, zdobywały bielskie Błonia i karmiły zwierzęta w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Do udanych zaliczyć trzeba wyjazd do Parku Wodnego w Żorach, gdzie dzieci doskonaliły swoje umiejętności pływackie, bawiły się na zjeżdżalniach i odbyły przeprawę w rwącej górskiej rzece. Ostatnią, kończącą nasze wojaże była wycieczka na Dębowiec. Tu czekały atrakcje w postaci kolejki linowej (niektórzy dzielnie walczyli z lękiem wysokości), toru saneczkowego (najbardziej szaleli najmłodsi!) i placu zabaw. Ale prawdziwym wyzwaniem okazał się park linowy... Takiego skupienia na twarzach zdobywców nie widzieliśmy od początku naszej wspólnej wakacyjnej przygody. Radość z przejścia tras i pokonania własnych słabości była bezcenna. Młodzieży - ukłon w waszą stronę. Wysoko musieliśmy zadzierać głowy, żeby na was spojrzeć.

Upominki, przepyszne ciasto upieczone przez mamę Michała i Pawła, za które gorąco dziękujemy, to podsumowanie lipca. Nasz wspólny rejs zawitał do bezpiecznej "Zatoki". Chciałoby się powiedzieć - chcemy takich wakacji więcej!

Świetlica Zatoka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.