Wiadomości

  • 3 listopada 2017
  • wyświetleń: 4627

[ZDJĘCIA] Polsko-czeskie spotkanie skautów

W dniach 21-22 października harcerze z 1 Środowiskowej Drużyny Harcerzy Starszych im. Wydzielonej Organizacji Dywersyjnej Armii Krajowej "Wachlarz" z Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice spotkali się na wspólnym biwaku ze skautami z czeskiej miejscowości Frydek-Mistek

Polsko-czeskie spotkanie skautów - 21-22.10.2017 · fot. Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice


Spotkanie odbyło się na terenie polskiego oraz czeskiego Cieszyna. W trakcie spotkania odbyły się różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne. Znalazła się okazja, by spróbować potraw kuchni czeskiej, a także wziąć udział w nocnej grze detektywistycznej dookoła jeziora Hrabinka. Uczestnicy gry poruszali się w parach, po jednej osobie z drużyny polskiej i jednej z drużyny czeskiej.

Wspólna zabawa i poznawanie się poprzez tańce integracyjne, gra przygodową na terenie Cieszyna, gdzie polsko-czeskie patrole poruszały się po czterech strefach, na które został podzielony przez organizatorów Cieszyn (dwie strefy po stronie czeskiej, a dwie po stronie polskiej) i wykonywały różnorodne zadania, za które dostawali punkty. To tylko część wspólnie zaplanowanych atrakcji.

Wydarzenie było doskonałą okazją dla wszystkich harcerzy oraz skautów do poznania się, zauważenia różnic pomiędzy naszymi organizacjami, ale również do szlifowania umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Spotkanie zapoczątkuje współpracę,a co za tym idzie - kolejne wspólne przedsięwzięcie.

Warto wspomnieć, że czeskich skautów harcerze mieli okazję poznać w trakcje tegorocznego, zagranicznego obozu drużyny w Austrii. Więcej na temat podejmowanych działań na stronie: wachlarz.czechowice-dziedzice.zhp.pl oraz czechowice-dziedzice.zhp.pl

hm. Marek Majewski - Szef ZPI

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.